Seboreik Egzama Nasıl Geçer?

Kış aylatı, bizler için sadece üst solunum yolu hastalıkları ile değil, cilt sağlığını tehdit eden hastalıklar ile de özdeşleşiyor. Yani, kışın sadece grip, nezle olmuyoruz. Cilt sağlığımız da, sürekli kapalı ortamlarda zaman geçirme ve kirli hava dolayısı ile bozuluyor. Cilt sağlığının olumsuz etkilenmesi ile gündeme gelen hastalıklardan bir tanesi seboreik egzama… Seboreik egzama nedir ve seboreik egzama nasıl geçer gibi soruların yanıtlarını yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz…

Seboreik Egzama Nedir?

Kronik bir hastalık olan egzama, beslenme ve strese bağlı olarak kendini tekrarladığı gibi, çevresel etkenlere bağlı olarak da gelişebiliyor: Banyoda uzun süre kalıp, sıcak su kullanmak, rüzgara maruz kalmak, havanın soğuk olması, ortam havasının kuruluğu… gibi, kış aylarında sık görülen pek çok nedene bağlı etken, egzamanın gelişimini gündeme getirebiliyor.

Egzama Evde Nasıl Tedavi Edilir? Doğal Egzama Tedavisi Hakkında Bilgiler

Eğer sizin de cildinizde egzama problemi söz konusu ise ve yüzünüzde pullanma, kaşıntı; kızarıklıklar söz konusu ise, seboreik egzamadan; yani halk arasında yağ egzaması şeklinde adlandırılan problemden şikayetçi olduğunuzu söyleyebiliriz. Seboreik egzama sadece yüzde değil, göğüslerin üst kısmı ve saçlı deride de şikayetlerin çıkması durumunu gündeme getirebiliyor.

Seboreik Egzama Nasıl Geçer?

■ Her şeyin öncesinde, bu sorunun kış aylarında daha çok gündeme geldiğini belirttik. Bu anlamda, havaların rüzgarlı olduğu zamanlarda dışarı çıkmamak, sıcak su ile uzun süre temas halinde bulunmamak… gibi önlemleri kendi adınıza alabilirsiniz. Böylece, olumsuz çevresel faktörleri ortadan kaldırmış olursunuz.

Bitkisel Yağların Cilde Faydaları

■ Her gün cildinize, içeriğinde yağ bulunmayan nemlendirici kremler uygulayın. Böylece, kuru havanın yaratmış olduğu olumsuz etkileri deortadan kaldırmış olursunuz.

■ Eczanelerde, seboreik egzama şampuan ve kremleri bulunmaktadır. Bu amaca yönelik hazırlanmış ürünleri kullanmayı tercih edin.

Kırışıklık Giderici Krem Nasıl Yapılır?

■ Düzenli olarak doktor kontrolünde olmayı ihmal etmeyin. Doktorunuz zaman zaman, kullanmakta olduğunuz ürünlerin değişimini gerekli görebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası