Sarımsak İle Sivilce Tedavisi

Sivilce problemi, özellikle ergenlik döneminde olan gençlerin, ve adet dönemi öncesinde kadınların önemli problemleri arasında yer almaktadır. Kuruyemiş tüketmeyi seviyorsanız, onların da içerdikleri yağ dolayısı ile sivilceye neden olduğuna şahit olmuşsunuzdur. Peki sarımsak sivilceye iyi gelirmi? Sarımsak sivilce kuruturmu? Yazımız içerisinde sizlere hem bu soruların yanıtlarını vereceğiz; hem de sarımsak ile sivilce tedavisinden söz edeceğiz…

Sarımsak Sivilceye İyi Gelirmi?
Sarımsak Sivilce Kuruturmu?

Bildiğimiz gibi, sivilceler; ve akneler, gözeneklerin bakterilerle tıkanması sonucu ortaya çıkan cilt problemleridir. Bununla birlikte, sarımsak, çok eski zamanlardan bu yana antibakteriyel özelliği ile bilinmekte; ve bu nedenle de antibiyotik olarak kullanılmaktadır. O halde, sarımsak ile sivilce tedavisi sizce, neden mümkün olmasın? Peki bu nasıl yapılır? Hemen ona göz atalım…

Sarımsak İle Sivilce Tedavisi

Sivilcelerin doğal yollarla yok edilmesi; ve azaltılmasında sarımsak iki farklı şekilde kullanılmaktadır. Bu yöntemlerden ilki şu şekildedir.

• İlk olarak, vücudunuzun hangi bölgelerinde sivilce varsa, bu bölgeleri ılık su ile durulayın ki gözenekler açılsın, ve sarımsak uygulamasından daha fazla yarar sağlayın. Ardından, üç diş sarımsağı ezin, ve içerisine iki yemek kaşığı su ilave edin. Ardından elde ettiğiniz sarımsaklı suyu, sivilcelerin üzerine masaj yaparak uygulayın. Masaj sonrasında ortalama beş dakika, sarımsağın sivilcelere etki etmesini bekleyin, ve sonra da cildinizi ılık su ile durulayın.

Sarımsak ile sivilce tedavisindeki diğer yöntem şu şekildedir:

• Yine, işlem öncesinde cildinizi ılık su ile yıkayın ki gözenekleriniz açık olsun. Ardından, üç diş sarımsağı, suyunu çıkarana kadar ezin, ve süzüp, sarımsak suyunu alın. Ardından su suyun içerisine bir yemek kaşığı doğal elma sirkesi karıştırın. Ve sivilcelerin üzerine masaj yaparak uygulayın. Sonra beş dakika bekleyip, ardından da cildinizi ılık su ile durulayabilirsiniz.

İşte yapmanız gerekenler bu kadar kolay…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası