Peelingin Faydaları Nelerdir? Bitkisel Peeling Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere, öncelikli olarak peelingin faydalarından söz edeceğiz. Peeling neden yapılır sorusunun yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Peeling neden yapılır, ve peelingin faydaları gibi bilgilerin sonrasında ise, bitkisel peeling nasıl yapılşır sorusunun yanıtları arasında yer alan bitkisel peeling tarifini, doğal peeling tarifleri arasında sizlere aktarmaya çalışacağız. Hiç zaman kaybetmeden, peeling neden yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan peelingin faydalarını anlatalım:

Peeling neden yapılır? Peelingin faydaları: Cilt yüzeyinde bulunan küçük çaplı kırışıklıkların peelingin faydaları sayesinde giderilebileceğini belirtmemiz gerekmektedir. Bunun yanında, cildi ölü hücrelerinden arındırmak da peelingin faydaları arasında yer almaktadır. Peeling neden yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan diğer unsurlar ise, cildi arındırma, ve temizleme olarak belirtilmektedir. Gözeneklerin açılmasını sağlayan peelingin faydaları arasında, sivilce oluşumunun azalmasından da söz etmek gerekir, unutmamak gerekir ki sivilceler, kendisine gözeneklerin kapalı olması dolayısı ile çıkacak yer bulamayan yağların oluşturduğu istenmeyen sorunlar arasında yer almaktadırlar. Sivilce oluşumu, peelingin faydaları arasında yer alan gözeneklerin açılması dolayısı ile azaltılabilir.
Peki bitkisel peeling nasıl yapılır? Doğal peeling tarifleri arasında yer alan bitkisel peeling tarifi ile, peelingin faydalarından yararlanabilirsiniz. O halde soralım, ve yanıtlayalım: bitkisel peeling nasıl yapılır? Bitkisel peeling nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan bitkisel peeling tarifi öncesinde gerekli malzemeleri aktaralım:
Yüz gram eritilmiş çikolata
Dört çorba kaşığı bal
Üç tane yumurtanın akı
Bir tatlı kaşığı nescafe
Bir su bardağı krem şanti
Bir su bardağı süt
Doğal peeling tarifleri arasında yer alan bu uygulama için gerekli malzemeleri aktardıktan sonra soralım: bitkisel peeling nasıl yapılır?
Bitkisel peeling tarifi: Az miktarda sütün içerisinde nescafe eritilir. Geriye kalan süt ile de krem şanti çırpılır. Başka bir yerde ise, bal ile birlikte üç adet yumurtanın beyazı çırpılır. Daha sonra, tüm malzemelerin bir kap içerisinde karıştırılması gerekmektedir. Ek olarak, eritilmiş çikolatanın da malzemelerin içerisine karıştırılması, ve karışımın çok iyi bir şekilde çırpılması gerekmektedir. Bunun sonrasında cilt temizlenir, ve bitkisel peeling tarifi ile hazırlanan formül cilde uygulanıp on dakika beklenmesi sağlanır. Belirtilen sürenin dolmasından sonra ise cildin yıkanması gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası