Patatesin Cilde Faydaları Ve Patates İle Cilt Bakımı

patatesin cilde faydalarıBu yazımızda sizlere ilk olarak patatesin cilde faydalarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Patatesin cilde faydaları; ve patatesin cilde etkilerinin sonrasında ise, patates ile cilt bakımı hakkında bilgi sahibi olabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de, patatesin cilde faydalarından; ve de patatesin cilde etkisinden yararlanmak isterseniz, patates ile cilt bakımı yaparak neler gerçekleştirebileceğinize birlikte göz atalım:

Patatesin cilde faydaları arasında ilk olarak, cilt çatlaklarının giderilmesinden söz etmek gerekmektedir. Patatesin cilde etkisinden en çok yararlanacak olan kişiler, normal cilt tipi, ya da kuru cilt tipine sahip olan kişilerdir. Patatesin cilde faydaları arasında yer alan diğer bir etki de, cilt yanıklarının kısa zamanda giderilmesi, ve cildin kısa zamanda yaralarını onarmasından da söz etmek gerekmektedir.
Patatesin cilde faydalarından patates ile cilt bakımı yaparak yararlanmak isteyenler, patatesi lapa haline getirerek yaraların, ya da yanıkların üzerine uygulayabilirler. Bu sayede, hem yanıklardan, hem de yaralardan kısa zamanda kurtulmak mümkündür. Patates ile cilt bakımı yapmak için, bir adet patates, bir tane yumurtanın sarısı, bir çay kaşığı bal, ve bir çay kaşığı zeytinyağından da yararlanılabilir. Patatesin pişmiş olması gerekmektedir. Bütün malzemelerin birbirine karıştırılmasının sonrasında, bir tülbent içerisine koyarak cilde harici olarak uygulanması gerekmektedir. Bu formülün, uygulanan bölgedeki kırışıklıkları giderdiğini belirtebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası