Patates Maskesi Neye İyi Gelir?

Patates Maskesi Neye İyi Gelir?

Patates maskesi son zamanların popüler cilt bakım maskeleri arasında yer alıyor. Pek çok kişi patates maskesini kullanmasının sonrasında, cildinin mermer gibi olduğunu belirten açıklamalarda bulunuyor. Biz de bu nedenle, patates maskesi neye iyi gelir, patates maskesi nasıl hazırlanır gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşacağız ve patates maskesi tarifini kolay bir şekilde uygulamanızı sağlayacağız. O halde bilgilerimizin aktarımını hemen gerçekleştirmeye başlayalım ve patates maskesi mucizesinden hemen yararlanın…

Patates Maskesi Neye İyi Gelir?

Patates maskesi hakkında sizlere daha önce vermiş olduğumuz bilgilerde de söz ettiğimiz gibi, özellikle cilt lekelerini gidermek ve cilt kusurlarından kurtulmak için uygun bir tercih. Ama bunun yanında, göz altı morluklarını yok etme anlamında da önemli bir etkiye sahip. Cildi nemlendirmeye yarayan patates ve patates suyu, kuru ve hassas cilde sahip olan pek çok kişinin işine yarayacak bir tarif. Bununla birlikte, düzenli kullanım ile kusursuz bir cilde sahip olabileceğiniz patates maskesi tarifi sayesinde cilt kusurları ve lekelerinden arınabilir, göz altı morluk ve şişliklerinden kurtulabilir ve daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Patates maskesi neye iyi gelir sorusunun yanıtları arasında yer alan cilt lekelerinin giderilmesi etkisi, hem patates, hem de patates suyunun doğal peeling etkisinden kaynaklanmaktadır. Cildi ölü hücrelerinden arındırmaya yardımcı olan patates maskesi, patatesin içeriğinde bulunan aminoasitler sayesinde, kızarıklıklar ve yaraların daha kısa sürede iyileşmesini de olanaklı hale getirmektedir. Antibakteriyel özelliği bulunan patates suyunun, sivilce ve akneleri giderme özelliği de bulunmaktadır. Siyah noktaları önlemesi de cabası.

Cilde patates suyu uygulanması halinde, ciltteki yorgun görünüm ve şişkinlikler gider. Cilt dinlenir ve bununla birlikte daha dinç görünür. Gözeneklerin sıkılaşması ise siyah nokta oluşumunun önlenmesine katkı sağlar. Sizlere, patates maskesi nasıl hazırlanır sorusunun iki farklı yanıtından söz edeceğiz. Tabi ki iki patates maskesi tarifinin de farklı yararları bulunuyor.

Patates Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Cildiniz kurumuş ve yıpranmış ise çizgilerden kurtulabilmek adına patates maskesini kullanabilirsiniz. Sizin uygulamanız gereken patates maskesi tarifi de oldukça pratiktir. Yapmanız gereken tek şey, her akşam bir patatesi rendelemek ve elde ettiğiniz patates suyunu yüzünüze kağıt peçete yardımı ile uygulamaktan ibarettir.

Bir diğer patates maskesi tarifi ise ciltteki lekeleri giderir ve göz altı morluklarının geçmesine yardımcı olur. Bunun için kullanmanız gereken malzemeler:
• 6 yaprak taze nane
• 1 tane orta boy patates
Uygulamanız gereken işlem ise şu şekildedir:

■ İlk olarak patateslerin kabuklarını soyun ve onları yıkayın. Sonrasında küçük dilimler halinde doğrayın.
■ Naneleri de iyice yıkayın.
■ Doğramış olduğunuz patatesleri ve naneleri blender içerisine atarak püre haline getirin.
■ Bu şekilde hazırlamış olduğunuz patates maskesini sırtüstü uzanarak yüzünüze, özellikle de göz altlarınıza uygulayın. Eğer zamanınız varsa patates maskesini buzlukta 10 dakika bekletip, sonrasında göz altlarınıza uygulayın. Bu sayede soğuk etkisi ile göz altı şişliklerini de alacaktır.
■ Patates maskesini 15 dakika cildinizde bekletip, sonrasında durulayabilir; ihtiyaç halinize göre düzenli kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.