Nemlendirici Maske Tarifleri

Siz her ne kadar, kış aylarında nemlendirici maske kullanmanın daha önemli olduğunu düşünseniz de, kuru cilt öyle bir derttir ki, gerektiği kadar nemlendirilmediği takdirde kırışıklıklara neden olur, ve bu durum da erken yaşlanmanın ortaya çıkmasını gündeme getirmektedir. Cildinizin kuru cilt tipinde olduğunu anlamanın yolu oldukça kolaydır: Donuk, mat bir görünüm, ve pul pul dökülmeler söz konusu ise, akne – sivilce durumları söz konusu değilse kuru cilt tipiniz var demektir. Sivilce problemi olmadığı için bakıma gerek olmadığını düşünebilirsiniz, parlamaz, pek çok olumlu tarafı söz konusudur… Ancak biraz önce de belirttiğimiz gibi, erken yaşlanmaya neden olabilmektedir. Bundan dolayı nemlendirici maske tariflerini sizlerle paylaşmak istedik. Nemlendirici maske nasıl yapılır sorusuna, evinizde bulunan malzemelerle rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İşte bu nedenle farklı nemlendirici maske tarifi denemelerinde bulunun istedik…

Nemlendirici Maske Nasıl Yapılır?

• Nemlendirici maske tarifi olarak uygulayabileceğiniz ilk maske: Aloe vera maskesidir. Bu maskeyi, iki tane aloe vera yaprağı; ve yarım limonun suyunu blender yardımı ile karıştırıp krem haline getirerek kullanabilirsiniz. Ardından temiz olan cildinize uygulayıp, sonrasında da ılık su ile cildinizi durulamanız yeterli olacaktır. Aynı şekilde, iki adet aloe vera yaprağını bir yumurtanın akı ile karıştırarak da krem kıvamına getirebilir; ve yine cildinize uygulayarak etkin sonuçlar elde edebilirsiniz. Kısacası, aloe vera maskesi kullanın da, nasıl kullanırsanız kullanın… Peki ne işe yarar aloe vera maskesi? Her şeyin öncesinde temizlediği cildinizi nemlendirir, yaşlanma etkilerine karşı koyar; ve bu nedenden dolayı da orta yaşlı kadınların sıklıkla başvurduğu bitkiler arasında yer almaktadır. Cilde parlaklık veren aloe vera, akne, ve sivilce oluşumunu önleyerek, oluşmuş olan cilt deformasyonlarının da önüne geçebilme etkisine sahiptir.

• Kahve maskesi de son zamanlarda yaygın olarak kullanılan bir diğer nemlendirici maske tarifidir. İlk zamanlar kahve peelingini bilirdik; şimdilerde kahve maskesi çok yaygın şekli ile kullanılmaktadır. Peki nasıl hazırlanır bu kahve maskesi? birer çay kaşığı bal, ve esmer şeker, bir tane yumurta, yarım çay kaşığı tuz, ve iki çay kaşığı kahve birbirine güzelce karıştırılır. Ardından elde edilen bu karışım, yani kahve maskesi, göz çevresi, ve dudak çevresine dikkat edilerek cilde masaj yapmak sureti ile uygulanır. Ciltte on dakika bekletilir, ve sonrasında da ılık su ile durulanarak arındırılır. Peki ne ile yarar bu kahve maskesi? Her şeyin öncesinde, yorgunluk; ya da stres kaynaklı göz altı morluklarını gizler, sivilce oluşumuna neden olan gözenekleri temizler, cildin parlak olmasını sağlar, ve daha sıkı bir cilt vaat eder.

• Muzlu bal maskesi de nemlendirici maske tarifleri arasında yer alan bir diğer karışımdır. Birer çay kaşığı limon suyu, ve bal, ve bir tane muzun karışımı ile hazırlanır. Cilde uygulanıp 15 dakika beklemesinin ardından da cildi durulamak gerekmektedir. Durulama sırasında sabunun kullanılmaması gerektiği muzlu bal maskesinin, cildi besleme, ve yumuşatma, cilde parlaklık verme; ve yaşlanma etkilerini geciktirme gibi faydaları bulunmaktadır.

• Akne, ve sivilce problemi olanlarda ise birer çay kaşığı bal, ve limon suyu, ve bir tane yumurta akı karışımı ile hazırlayacakları yumurta maskesinin çok etkili olacağını belirtmemiz gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası