Nemlendirici Maske Tarifi

Soğuk kış günlerinin gelmesi ile birlikte, cildimiz nemini kaybetmeye başladı ve cilt bakımı her zamankinden daha önemli bir hal aldı. Yaz aylarında, hem güneş yanığı, hem de güneşin zararlı ışınları dolayısı ile kullanmak durumunda olduğumuz güneş koruyucular önemli iken, kış aylarında da nemlendirici maske kullanmak durumundayız. Özellikle yoğun iş temposu ile çalışırken güzellik merkezlerine gitmeye zamanımız yoksa işimize yarar yoğun nem maskesi ve vereceğimiz nemlendirici maske tarifi oldukça profesyoneldir. Yani haftada bir kere uygulamak işinize yarayacak, cildiniz tazelenecektir. O halde zaman kaybetmeden sizlere yoğun nem maskesi hakkında bilgilerimizi aktarmaya başlayalım.

Nemlendirici Maske İçin Gerekli Malzemeler:

* 1 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu
* 1 çay kaşığı organik bal
* 1 tane yumurta

Nemlendirici Maske Tarifi

■ Bir küçük kasenin içerisine malzemelerin tamamını koyun.
■ Tüm malzemeleri birbirine karıştırmak için tahta kaşık kullanın. Metalin doğal bal ile temas etmesi, bal içeriğinin zarar görmesine neden olacağından önerilmez. Tahta kaşık yoksa parmağınızı kullanın.
■ Hazırlamış olduğunuz yoğun nem maskesini temiz cildinize uygulayın ve kurumasını bekleyin.
■ Kuruduğunda cildinizi ılık su ile durulayabilir; ardından da cilt tipinize uygun bir temizleme jeli ile cildinizi temizleyebilirsiniz.

Nemlendirici maske tarifini sadece haftada bir kere uygulamanız yeterli olacaktır. Ancak bu sırada bol bol su içip, cildinizi içerden de nemlendirmeyi unutmamalısınız.

• Limon cildinizin parlamasını sağlar.
• Yumurta cildinize enerji verir.
• Bal cildinizi nemlendirir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası