Meme Ucu Kıllanması Nedir?

Gerek kadın, gerekse de erkeklerin vücutlarının her yerinde kıl kökü bulunmaktadır. Bu da şu anlama gelir: Vücudun her yerinde kıl çıkabilir. Ama bu durum meme ucu kıllanması olarak kendini gösteriyorsa, pek çok kadın bu durumdan şikayet edecek demektir. Bazen hormonal değişimler, bazen de farklı nedenler dolayısı ile ortaya çıkan meme ucu kıllanması hakkında bilgileri yazımız içerisinde sizlere aktarmaya çalışacağız. Meme ucu kıllanması nedir, meme ucu kıllanması neden olur, meme ucu kıllanması nasıl geçer… gibi soruların cevapları için bilgilerimizi almaya başlayalım:

Meme Ucu Kıllanması Nedir?

Meme ucunda oluşan siyah sert kılların varlığı meme ucu kıllanması olarak adlandırılmaktadır.

Meme Ucu Kıllanması Neden Olur?

■ Hormonal değişimlerin meme ucu kıllanmasına neden olduğundan söz etmiştik. Testosteron seviyesi yüksek olan kadınların yumurtalıklarında çok sayıda kist oluşabilir ve bu kistler polikistik over sendromu olarak adlandırılabilir. Bu durum beraberinde meme ucu kıllanmasını da getirebilir.

■ Menopoz döneminde de kadınlık hormonu azalır. Bu da beraberinde kıllanmayı getirebilir ki meme ucu kıllanması menopoz döneminde ortaya çıkabilir.

■ Zaman zaman; adet düzensizliğini gidermek ya da doğum kontrolü gibi farklı nedenlerle hormon ilaçları kullanılabilir. Bu ilaçlar da hormonal dengeyi bozmaları dolayısı ile meme uçlarında kıllanmayı ortaya çıkartabilirler.

Meme Ucu Kıllanması Nasıl Geçer?

■ Her şeyin öncesinde mutlaka doktora başvurmalısınız. Çünkü, hormonal problemler dolayısı ile ortaya çıkan meme ucu kıllanmasının sebebinin doktor tarafından araştırılması ve gerekli tedavinin uygulanması önemlidir.

■ İğneli lazer ya da lazer yöntemlerinden birini kullanarak meme ucu kıllanmasından tamamen kurtulabilirsiniz.

■ Can acısı probleminiz yok ise hassas ciltler için üretilmiş ağda bantlarından faydalanabilirsiniz. Bu bantları kıl köklerine doğru yapıştırıp, sonrasında da hızlıca tersine doğru çekmelisiniz.

■ Meme ucu kıllanması az ise onlardan, biraz acılı bir yöntem olsa da cımbız yolu ile de kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası