Mayanın Cilde Faydalarından Yararlanmak İçin Maya İle Cilt Maskesi

Bu yazımızda sizlere ilk olarak mayanın cilde faydalarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Mayanın cilde faydaları, ve mayanın cilde etkisi ile ilgili bilgilerin aktarılmasının ardından ise, maya ile cilt bakımı, ve maya ile cilt maskesi yapmak hakkındaki bilgileri sizlere aktaracağımızı belirtmeliyiz. Dilerseniz hiç zaman kaybetmeden mayanın cilde faydaları; ve mayanın cilde etkisi ile ilgili bilgilere göz atmaya başlayalım; sonrasında ise maya ile cilt bakımı hakkındaki detayları belirtelim:

Mayanın cilde faydaları arasında ilk olarak cildin yeniden yapılanmasından söz etmemiz gerekiyor, ve mayanın cilde etkisini gündeme getiren bu detay, mayanın içeriğinde yer alan protein ile alakalı olarak gerçekleşiyor. Cildin yenilenmesini, ve yeniden yapılanmasını olanaklı hale getiren bu durum, mayanın cilde faydaları arasında ilk sırada yer alıyor.
Mayanın içeriğinde yer alan potasyum da, mayanın cilde faydaları arasında yer alan cildin yenilenmesini gündeme getiriyor, ve bu sayede toksinlerinden, ve yağlarından arınan ciltte sivilce ve akne oluşumu sıfıra yakın denilebilecek bir seviyeye ulaşıyor. Mayanın cilde etkisi bu anlamda değerlendirildiğinde, özellikle ergenlik çağında olan kişiler ile kozmetik kullanımı gerçekleştirenlerin, mayanın cilde etkisinden bu anlamda yararlanması gerektiği akla geliyor.
Maya ile cilt bakımı, ve maya ile cilt maskesi için gerekli olan malzemeleri tamamlayıp verilen öneriye uyarak mayanın cilde etkisi; ve mayanın cilde faydalarından yararlanmak mümkün. O halde, maya ile cilt bakımı, ve maya ile cilt maskesi için gerekli malzemeleri hemen gözden geçirelim: Bir tatlı kaşığı yoğurt, iki çorba kaşığı yaş maya… İlk önce bir kase içerisine alınan yaş mayanın çok az miktar ılık su ile eritilmesi, sonrasında da içerisine yoğurt ilavesi yapılarak krem kıvamına getirilmesi gerekmektedir. Göz, ve dudak çevresi hariç, yüze uygulanan maya ile cilt maskesinin, nemli pamuk ile on dakika sonra silinmesi gerekir, bunun ardından ılık, sonrasında da soğuk su ile cildin durulanması gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası