Mayanın Cilde Faydaları İçin Maya İle Cilt Bakımı

Mayanın Cilde Faydaları İçin Maya İle Cilt Bakımı

Bu yazımızda sizlere, maya ile cilt bakımı yapmanın yolunu anlatacağız. Maya ile cilt bakımı yapmanız, maya ile cilt maskesi uygulamanız anlamına gelmekle birlikte, mayanın cilde faydaları; ve mayanın cilde yararlarından da, uygulayacağınız maya ile cilt maskesi, ve maya ile cilt bakımı sayesinde faydalanabileceksiniz. O halde, zaman kaybı yaşamadan, maya ile cilt bakımı yaparak, mayanın cilde faydaları; ve mayanın cilde yararlarından nasıl faydalanabileceğinizi anlatmaya başlayalım:

Mayanın cilde faydalarından haberdar olan insanların geçmişi Antik Çağ’a kadar uzanmaktadır. Bu dönemlerde kadınlar, mayanın cilde yararlarından faydalanmak için, mayayı, bir cilt kremi gibi yüzlerine, maya ile cilt maskesi şeklinde uygular, ve maya ile cilt bakımı gerçekleştirirlerdi. Mayanın cilde yararları arasında yer alan mikrop öldürücü etkisini de bilen eski insanlar, mayayı yara merhemi şeklinde de kullanırlardı.

Peki mayanın cilde yararları, ve mayanın cilde faydaları ne şekilde gerçekleşmektedir: CM Glukan ismi verilen, ve maya içerisinde bulunan bir maddeden, mayanın faydalarını anlatırken söz etmek gerekmektedir. Mayanın cilde yararları, CM Glukan adı verilen bu madde sayesinde olanaklı hale gelmektedir. Mayanın cilde faydaları arasında, maya ile cilt bakımı yapılması sayesinde, cilde sıkılık, ve de esneklik kazandırılmasından ilk olarak söz etmemiz gerekmektedir. Mayanın cilde yararları arasında hücre yenileme etkisinden de söz etmek gerekirken, bağışıklık sistemini güçlendirmek; ve yara iyileştirmek gibi etkilerden de söz etmemiz gerekmektedir.

Maya ile cilt bakımını, maya ile cilt maskesi uygulayarak gerçekleştirmek istemeniz halinde şu formülü uygulamanız gerekmektedir: On damla suyun içerisine bir çay kaşığı karbonat; bir çay kaşığı da maya eklemelisiniz. Sonrasında ise elde ettiğiniz bu karışımı cildinize uygulayıp on beş dakika beklemeniz gerekmektedir. Maya ile cilt maskesi uygulamasını gerçekleştirdiğinizde, hem cildinizde bulunan gözenekler temizlenecek; hem de aynı zamanda, cilt lekelerinden kurtulmanız olanaklı hale gelecektir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.