Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Lazer epilasyon, kadınların istenmeyen tüylerden kurtulmak için başvurdukları en kalıcı yöntem. Ancak lazer epilasyon hakkında bilinmesi gerekenler bulunuyor ve işlemlere başlamadan önce bu bilgilere mutlaka sahip olunması gerekiyor. Peki lazer epilasyon hakkında bilgi sahibi olmak istediğimizde neleri öncelikli olarak öğrenmeliyiz? İşte merak ettiğiniz soruların yanıtları.

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

■ Lazer epilasyon hakkında bilinmesi gerekenlerden ilki, işlemin nerede yaptırılacağının araştırılmasının gerekliliğidir. Bağımsız çalışan lazer epilasyon merkezleri, doktorlar ve dermatologların sunmakta olduğu lazer epilasyon hizmeti… İlk önce gidin ve işlem yaptıracağınız yeri, işlemi yapacak kişiyi, makineleri görün. Onlar da sizin, işlem yaptıracağınız bölgeyi görsünler ve sonrasında size bilgi versinler. Bir kaç alternatifiniz olursa, seçim yapmanız daha kolay olur.

■ Lazer epilasyon yapacak kişilere, sizin üzerinizde uygulamanın ne kadar etkili olacağını sorun. Ten renginiz açık; tüylerinizin rengi koyu ise lazer epilasyondan en etkili sonucu alırsınız. Tüyleriniz açık renk ise uzun seanslara ihtiyacınız olabilir. Bu nedenle mutlaka bilgi alın.

■ Lazer epilasyon hakkında bilgi edinirken şu detayı da unutmayın: Yüz bölgesinde; ama özellikle kaş ve gözde iğneli epilasyon etkilidir. Ama bu bölgelerde işlem uygularken mutlaka koruyucu gözlük kullanmanız gerekir.

■ Pek çok kişi için lazer epilasyon fiyatı pahalıdır. Ancak seansların sonu geldiğinde, bir daha ağda için para harcamak zorunda kalmayacağınızı düşününce, lazer epilasyon geleceğinize yapılmış bir yatırımdır.

■ Lazer epilasyon seans sayısı, kalıcı sonuçlar elde edebilmek adına 6 -9 arasında değişmektedir. Seans sayısı bir kaç sefer fazla olabilir; ama az olması demek, işlemden olumlu sonuç almanın kalıcı olmayacağı anlamına gelmektedir.

■ Lazer epilasyon hakkında bilinmesi gerekenlerden bir diğeri de, uygulamaya başlamadan en az iki hafta önce antibiyotik kullanımının bırakılmış olmasıdır. Aksi halde cildiniz işleme olumsuz reaksiyon verebilir.

■ İşlemi yaptırmadan önce ağda yaptırmayın ve cımbız kullanmayın.

■ Seanstan bir gün önce jilet kullanarak tüylerinizi alın. Bu şekilde makine foliküllerinizi görebilecektir. Aynı gün tıraş olmak ise tahrişe neden olabileceği için önerilmez.

■ Lazer epilasyonun acı hissettirmesi gibi bir durum vardır. Ancak bu acının şiddeti hakkında bilgi veremeyiz; çünkü herkesin ağrı eşiği farklıdır. Ama ağdanın lazer epilasyondan daha acı verici olduğunu söyleyebiliriz.

■ Seansın sonrasındaki 10 – 14 gün içerisinde tüyleriniz dökülmeye başlar. Ve bunun bölgelere göre değiştiğini de unutmamak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası