Lanolin Nedir? Lanolin Faydaları Hakkında Bilgiler

Pek çoğumuz, özellikle son zamanlarda, evde cilt bakımı ürünleri hazırlamaktayız, doğal ürünlere meraklı olanlarımız da, bu nedenle, lanolin kavramını çok sık duymaktadırlar. Peki lanolin nedir? Lanolinin faydaları nelerdir? Hakkında bu kadar sık konular üretilen lanolin nedir ki neden bu kadar önemlidir? Hiç zaman kaybetmeyelim, ve lanolin nedir, aynı zamanda da lanolinin faydaları nelerdir gibi soruların yanıtlarını birlikte bulmaya çalışalım:

Lanolin nedir? Lanolini, koyun yünü olarak tanımlarsak yanlış bilgi vermemiş oluruz. Sarı bir rengi bulunan lanolin, suda kolaylıkla çözünebilen sıvı bir maddedir. Cilt bakımı sırasında kullandığımız lanolin, koyundan alınmasının sonrasında pek çok işlemden geçmektedir. Ve lanolinin faydalarının çok olduğunu belirtmeyi de unutmamalıyız, zaten bundan dolayı cilt bakım ürünlerinde lanolinin kullanımı yaygındır…
Lanolin faydalarından söz etmek istediğimizde, ilk olarak cildin yumuşatılmasından; bu yumuşaklık sırasında da korunmasından söz etmemiz gerekmektedir. Lanolin faydaları arasında yer alan bir diğer unsur ise, cilt tarafından lanolinin çok hızlı bir şekilde emiliyor olmasıdır. Lanolin faydaları arasında, cilt gözeneklerini açan etkisinden de söz etmek gerekir, bunu da herhangi bir tıkanma olmadan gerçekleştirmektedir.

Latest Comments
  1. pelin

    lanolini nerede bulabiliriz lütfen cvp yzn

  2. Anonim

    ezcanede satiliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası