Kuru Cildin Zararları Ve Kuru Ciltler İçin Temizleyici

Bu yazımızda sizlere, kuru ciltler için cilt bakımı önerilerinden söz edeceğiz, ve kuru ciltler için temizleyici formül önerisinde bulunmayı da ihmal etmeyeceğiz. Kuru ciltler için cilt bakımı yapacak olanlara belirtmemiz gerekir ki: kuru ciltler için cilt bakımı yapmak çok zordur. Kuru cildin zararları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Peki kuru cildin zararları nedir? Kuru cildin zararlarına birlikte bakalım:

Kuru cildin zararları: Kuru ciltler her zaman pul pul dökülmeye, kaşınmaya, ve de ne yazık ki cilt yüzeyinde meydana gelen çatlaklara neden olmaktadır. Bu nedenle, kuru cildin zararlarına maruz kalmamak adına, kuru ciltler için cilt bakımı hakkında bilgi sahibi olmamız, ve cilt bakımı sırasında kuru cildin zararlarına maruz kalmamak için cildi nemlendirmemiz gerekmektedir.
Kuru ciltler için cilt bakımı, diğer tüm cilt tiplerinde olduğu gibi, öncesinde temizleme, sonrasında tonikleme, ve daha sonra ise nemlendirme işlemi sırası ile gerçekleşmektedir. Bu nedenle, nemlendirme işlemi son sırada olduğu için, temizleyici ve tonik önemsiz şeklinde bir yanlış düşünceye kapılabilirsiniz. Oysa ki yanılıyorsunuz… Kuru ciltler için cilt bakımında, kuru ciltler için temizleyici, kuru ciltler için tonik, ve kuru ciltler için nemlendirici, yani cilt tipine göre cilt bakımı yapmak gerekmektedir.
O halde size, kuru ciltler için temizleyici yapmayı anlatalım, ihtiyacınız olan malzemelere sahip olarak, kuru ciltler için temizleyiciyi evde kendiniz hazırlayın… İşte kuru ciltler için temizleyici yapacakların ihtiyaç duyacakları malzemeler:
120 gram güvercin ağacı hülalası
120 gram magnezyum oksit
75 gram gliserin…
Kuru ciltler için temizleyici hazırlarken tek yapmanız gereken, bütün malzemeleri bir şişenin içerisine yerleştirmekten ibarettir. Sonrasında kuru ciltler için cilt bakımı yapar, ve kuru ciltler için temizleyici kullanımını gerçekleştirirken, şişeyi her seferinde çalkalamanız gerektiğini de unutmamalısınız…

Latest Comments
  1. Anonim

    Bepantol çalsak olur mu???

    • Almina

      Bir kaç sefer kullanabilirsiniz, ama fazlası zarar verebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası