Koltuk Altı Tüyleri Nasıl Azaltılır?

Koltuk Altı Tüyleri Nasıl Azaltılır?

Koltuk altı tüyleri nasıl azaltılır sorusunun yanıtları pek çok kadın tarafından aranıyor; çünkü özellikle yaz aylarında ağda ile ya da tıraş yöntemi ile alınan koltuk altı tüylerinin yerinde 24 saate kadar geçmeyen tahriş ve kesikler, sonrasında da batıklar ortaya çıkıyor. Tam da bu noktada, koltuk altı tüyleri bitkisel çözüm yöntemleri ile azaltılmaya çalışılıyor. Zerdeçal maskesi tarifi bu aşamada pek çok kadının işini kolaylaştırıyor.

2017 yılında yapılan bir araştırmaya göre, kadınların %67’si ağda ya da tıraş ile koltuk altı tüylerinden kurtulmayı tercih ederken, geri kalan %33’ü doğal yöntemlerle bu sorunundan kurtulmayı hedefliyor. Lazer epilasyon bu anlamda en kalıcı çözümü sunuyor olsa da, kadınlar, bu yöntemi masraflı olduğu için genellikle tercih etmiyor. Zerdeçal maskesi tarifi ise hem kolaylıkla hazırlanıp uygulanabiliyor; hem de koltuk altı tüyleri bitkisel çözüm önerisi anlamında oldukça etkili sonuçlar ortaya çıkartıyor.

Zerdeçal Maskesi Tarifi

Koltuk altı tüyleri nasıl azaltılır dediğiniz noktada ilk olarak zerdeçal maskesi tarifi için gerekli malzemeleri temin etmelisiniz. Peki bu malzemeler arasında neler yer alıyor?

100 ml süt
1 bardak zerdeçal
Havlı
Ilık su

Bu malzemelerle koltuk altı tüyleri bitkisel çözümü için zerdeçal maskesini hazırlamak adına, ilk işiniz küçük bir kap içerisinde süt ve zerdeçalı karıştırmak olsun. Bu karışımdan koyu kıvamlı bir macun elde etmeniz gerektiğini unutmayın. Eğer kıvamın çok koyu olduğunu düşünürseniz yine de bir miktar daha süt ilavesi yapabilirsiniz.

Hazırlamış olduğunuz koyu kıvamlı zerdeçal maskesini koltuk altı tüylerinizin üzerine sürün ve sonrasında bu şekilde yarım saat bekleyin.

Belirtilen yarım saatlik sürenin dolmasının sonrasında bir havlu ya da ılık su yardımı ile nasıl azaltılır diye merak ettiğiniz koltuk altı tüylerinin üzerinde bulunan zerdeçal maskesini temizleyin.

Koltuk altı tüyleri bitkisel çözüm yöntemi olan zerdeçal maskesini her fırsatta uygulayın. Böylece kıl kökleri gevşeyecek ve zamanla bu bölgede tüy oluşumu gerçekleşmeyecektir. Hal böyle olunca, siz de tıraş ya da ağda olmadan koltuk altı tüylerinden doğal bir şekilde uzak kalmış olacak, batık, kesik ve tahrişlerden kendinizi koruyacaksınız.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.