Koltuk Altı Kararmalarına Ne İyi Gelir?

Koltuk Altı Kararmalarına Ne İyi Gelir?

Koltuk altı kararmalarına ne iyi gelir sorusunun yanıtlarını sizlerle ilerleyen bölümlerde paylaşacağız ve iddia ediyoruz ki bu bilgiler hayatınızı kurtaracak. Zor zamanlarınızda genellikle jilet ya da ağda kullandığınızı ve bu tüy azaltma yöntemlerinin de koltuk altı kararmalarına neden olduğunu biliyoruz. Koltuk altı kararması nasıl giderilir sorusunun yanıtlarına tam da bu zamanlarda ihtiyaç duyuluyor.

Koltuk Altı Tüyleri Nasıl Azaltılır başlıklı konumuzda aslında bu sorunlarla karşılaşmadan, koltuk altı tüylerinizden nasıl kurtulacağınızı anlattık. Ama kısıtlı zamanlarda bu yöntemlerin mucizevi sonuçlar vermediğini de hepimiz biliyoruz. Tam da bu noktada jilet ya da ağda kullanımı gerçekleşiyor. Tüylerden kurtuldum dediğiniz noktada bu sefer de koltuk altı kararması ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Vereceğimiz doğal yöntemler ise ağrısız ve acısız şekilde, koltuk altı kararması nasıl giderilir sorunuza çok hızlı çözümler üretiyor. O halde hemen gözden geçirelim.

Koltuk Altı Kararmalarına Ne İyi Gelir?

■ Koltuk altı kararması nasıl giderilir sorusunun ilk yanıtı için ihtiyacınız olan malzemeler elma sirkesi ve kabartma tozu. Her birinin de eşit miktarda ve mümkünse iki çay kaşığı olması gerekiyor. Bir küçük kase içerisinde malzemeleri karıştırdığınızda, kısa zaman içerisinde köpürmeye başladıklarını göreceksiniz. Karıştırmaya devam ettiğinizde ise baloncuklar azalacaktır. Tam bu esnada koltuk altı kabarmasının olduğu bölgeye karışımı sürün ve önce kurumasını bekleyin. Ardından bir kaç dakika daha durmasını sağlayın. Sonrasında da bölgeyi soğuk su ile durulayabilirsiniz. Koltuk altı kabarmalarına ne iyi gelir diyorsanız, bu uygulamayı haftada üç gün gerçekleştirebilirsiniz.

■ Karbonat ile uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem de onu gül suyu ile karıştırmaktır. Bu noktada size ölçü vermiyoruz. Ancak gül suyu ile karbonatı karıştırdığınızda elde edeceğiniz kıvamın yapışkan bir macun olması gerektiğini unutmayın. İstediğiniz kıvamı elde ettiğinizde koltuk altı kararmasının üzerine karışımı sürün ve on dakika beklemesini sağlayın. Sonra da bölgeyi soğuk su ile durulayabilir ve bu uygulamayı haftada iki sefer gerçekleştirebilirsiniz.

■ Zerdeçalın da kararmaları giderme özelliği bulunmaktadır. Sadece bununla da kalsa iyi, koltuk altı tüylerinin azalmasına da yardımcı olur. Dolayısı ile koltuk altı kararması nasıl giderilir dediğiniz noktada zerdeçaldan yararlanabilirsiniz. Bir çay kaşığı zerdeçalın üzerine bir tatlı kaşığı bal, bir yemek kaşığı süt ilave edin ve bütün malzemeleri birbiri ile iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı koltuk altınıza uygulayıp kurumasını bekleyin. Sonrasında durulayabilirsiniz. Bu yöntemi haftada üç sefer de uygulayabilir, tüy azaltıcı etkisi ile birlikte bir taşla iki kuş da vurabilirsiniz.

■ Esmer şekerle yapılan peelingleri mutlaka duymuşsunuzdur. Tam da bu noktada, koltuk altı kararmalarına ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında esmer şekerden de yararlanabilirsiniz. Üç yemek kaşığı esmer şekerin içerisine ekleyeceğiniz iki yemek kaşığı sızma zeytinyağı, bu karışım için kullanmanız gereken malzeme ve ölçülerdir. Hazırlamış olduğunuz karışımı koltuk altlarınıza iki dakika boyunca ovalayarak sürün. Sonrasında beş dakika beklemesini sağlayın. Ardından da ılık su ile durulayabilirsiniz. Bu işlemin sonrasında yumuşak bir havlu ile koltuk altınızı kurulayabilir, işlemi haftada iki kere uygulayabilirsiniz.

■ Kullanabileceğiniz bir diğer malzeme de patatestir. Kabuğunu soyduğunuz bir patatesi rendeleyip, ardından da sıkarak suyunu alın ve sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere bu suyu koltuk altı kabarmasının olduğu bölgelere uygulayın. 15 dakika bekleyin ve sonra da koltuk altınızı durulayın. Haftada iki kez uygulamanız, etkin sonuç almanız için yeterli olacaktır.

■ Koltuk altı kararmalarına ne iyi gelir sorusunun son yanıtı ise çay ağacı yağıdır. Bir bardak suyun içerisine ekleyeceğiniz beş bardak çay ağacı yağını iyice karıştırın ve sonrasında da hazırlamış olduğunuz karışımı bir sprey şişesinin içerisine alın. Her gün, temizleyip kurulamış olduğunuz koltuk altınıza bu karışımı sürüp etkin sonuç alabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.