Kol Altı Kararması Neden Olur Ve Nasıl Geçer?

Kol Altı Kararması Neden Olur Ve Nasıl Geçer?

Bu yazımızda sizlere kol altı kararması ile ilgili bilgilerden söz ederek, kol altı kararması neden olur; ve kol altı kararması nasıl geçer şeklindeki soruların yanıtlarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de kol altı kararmasından şikayetçi iseniz; ve, elinizi her kaldırdığınızda tedirgin olduğunuzu anlatıyorsanız, zaman kaybetmeden, ilk olarak kol altı kararması neden olur, sonrasında da kol altı kararması nasıl geçer şeklindeki soruların yanıtlarını sizlere aktarmaya başlayalım…

Kol altı kararması neden olur? Kadınlarda daha sık gözlemlenen kol altı kararmasının nedenleri arasında, ölü hücre birikiminden söz edebiliriz. Ancak neden sadece bununla sınırlı değildir. Şeker hastası olan kişilerde, kilosu fazla olan kişilerde, doğum yapan kişilerde kol altı kararması gözlemlenebilmektedir. Kol altı kararması doğumdan sonra, ciltte meydana gelen değişiklikler dolayısı ile gözlemlenmektedir. İçeriğinde alkol bulunan deodorantları direk olarak cilde temas ettirme, çok fazla terleme, ve genetik nedenler dolayısı ile de kol altı kararması gözlemlenebilmektedir.
Kol altı kararması nasıl geçer? Bunun için sizlere bir maske önerisinde bulunacağız. Evde kendi kendinize, rahatlıkla uygulayabileceğiniz maskenin malzemeleri şu şekildedir:
Bir tane limon
Bir tatlı kaşığı zerdeçal
Dört tatlı kaşığı şeker
İlk olarak şekeri blendırdan geçirerek pudra şekerine dönüştürün. Sonrasında zerdeçalı içerisine ekleyerek karıştırın. Son olarak da limonun suyunu ilave edin… Kol altınıza uygulayacağınız bu karışım ile, nazikçe kolunuzun altına masaj uygulayın; sonrasında da yirmi dakika bekleyerek su ile cildinizi durulayın. Haftada iki sefer uygulamanız halinde, kol altı kararmasından kurtulabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.