Kışın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Kışın Cilt Bakımı İle İlgili Bilgiler

Bu yazımızda sizler için, kışın cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtlarından söz etmeye çalışacağız. Kışın cilt bakımı ile ilgili bilgi sahibi olmayan kişiler, ne yazık ki, yaz aylarında uyguladıkları cilt bakımını kış aylarında uygulamamaktadırlar. Oysa ki, kışın cilt bakımı da, en az yazın cilt bakımı kadar önemlidir. Şöyle ki: kışın cilt bakımı sayesinde, soğuk; ve rüzgarlı hava dolayısı ile kuruyan cildin gereksinim duyduğu ilgi ona gösterilir. Bununla birlikte, kışın cilt bakımını önemli kılan bir diğer unsurun da kapalı mekanlarda çok kalınması olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Kapalı mekanlarda bulunan kirli hava, cildin gözeneklerinin tıkanmasına; ve dolayısı ile de nefes alamamasına neden olmaktadır. Peki kışın cilt bakımı nasıl yapılır?

Kışın cilt bakımı nasıl yapılır? Kışın cilt bakımı yaparken, yazın olduğu gibi, öncelikle cilt temizlenmeli, sonrasında da cilt tipine uygun nemlendiriciler uygulanmalıdır. Banyo sonrasında cilde, gliserin, vazelin gibi nemlendiricilerin uygulanması da iyi olmaktadır; bunun nedeni, yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi, gerçekleşen cilt kurumalarının önüne geçilmesi içindir. Kışın cilt bakımı yaparken de uygulanması gereken güneş koruyucuların, evden çıkmadan en az yarım saat önce cilde uygulanmış olması gerekmektedir.
Kışın cilt bakımı nasıl yapılır? Kışın cilt bakımı ile ilgili az önce belirttiklerimizin yanında dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur da elbette beslenmenizdir. Beslenme için günde 1.5 litre suya yer vermeli, A vitamini, C vitamini, E vitamini, demiz, çinko, selenyum… gibi besinlere ağırlık vermelisiniz. Ceviz, fındık gibi yiyeceklerin de beslenme listenizde yer edinmesine dikkat ederken, kışın cilt bakımı için balığa da yer vermeniz gerektiğini belirtmemiz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası