Kırışıklıkları Gidermek İçin Doğal Yöntemler

Pek çok kadın; ve erkek cildinde yer çekimine karşı koyamıyor, ve sonuç da kendini kırışıklıklar olarak ortaya koyuyor. Hal böyle olunca, her ne kadar kendimizi genç de hissetsek, aynaya bakınca gittikçe yaşlanmaya başladığımızı görüyor; ve hissettiğimize de inanamaz oluyoruz. Peki kırışıklıkları gidermek için doğal yöntemler, ve kırışıklıkları azaltmanın yolları yok mu? Yazımız içerisinde sizlere, kırışıklıkları azaltmak için yapmanız gerekenlerden söz edeceğiz. Aslında durum hiç de sandığınız kadar kötü değil…

Kırışıklıkları Gidermek İçin Doğal Yöntemler
Kırışıklıkları Azaltmanın Yolları

• Gözleri kısmak, çok fazla gülmek, ağzı açıp kapatmak… gibi her türlü tekrarlanan yüz hareketi, yüz kaslarının çalışmasına; ve bu nedenle de deri altında derin çizgilerin oluşmasına neden olmaktadır. Kırışıklıkları azaltmak için bu tür davranışlardan kaçınmak gerekir. Kitap, gazete okurken gözleri kısmamak için okuma gözlüğü kullanmak, güneşin yüksek ışınları nedeni ile gözleri kısmamak için güneş gözlüğü kullanmak… bu nedenle önemlidir.

• Yeteri kadar uyumalı, ve yeterince dinlenmeyi de kırışıklıkları azaltmak için ihmal etmemelisiniz. Böylece, hem kortizol hormonunu fazla salgılamamış olacak olan vücudunuz, hem de HGH adı verilen büyüme hormonunu yeteri kadar salgılayacaktır. Büyüme hormonu cilt sağlığınız için yararlı, kortizol ise hücrelerin bozulmasına neden olan zararlı etkiler göstermektedir.

• Sigaranın sağlığa zararlarını bilmeyen yoktur. Aynı şekilde kırışıklıklara da neden olan sigara, içenlerle içmeyenler arasında, kırışıklık oluşumunda %40 fark olduğunu gözler önüne sermektedir. Kolajen, ve elastin cilt için gerekli maddeler iken, sigara, bu yapıları bozan enzimler salgılaması dolayısı ile kırışıklıklara neden olmaktadır. Bu nedenle, kırışıklıkları azaltmanın yolları arasında sigara içmemek yer almaktadır.

• Uyku sırasında tazelenen cildinizi, yatış şeklinizle de korumanız gerektiğini unutmamalısınız. Bunun için yan, ya da yüz üstü değil, sırt üstü yatmalı, ve yüzünüzün açıkta kalmasını sağlamalısınız. Aksi halde, sabah yataktan kalktığınızda oluşan uyku çizgilerinin geçmesinin kolay olmadığını göreceksiniz, ve bu durum sonrasında kalıcı kırışıklıklara da neden olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası