Kilin Cilde Faydaları Ve Kil İle Cilt Bakımı

kilin cilde faydalarıBu yazımızda sizlere kilin cilde faydaları, ve kilin cilde yararlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Kil ile cilt bakımı yapmayı arzu ediyor, ve kil ile cilt bakımının nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, hem sizlere kil ile cilt bakımını anlatıp, hem de, kilin cilde faydaları; ve kilin cilde yararlarından yazımız içerisinde söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. O halde, zaman kaybetmeden sizlerle bilgilerimizi paylaşmaya başlayalım:

Kilin cilde faydaları arasında ilk olarak cildin güzelleşmesinde sağladığı katkıdan söz etmemiz gerekmektedir. Kilin cilde faydaları arasında yer alan diğer etkinin de, yaraların iyileşmesine sağladığı katkı olduğunu belirtmemiz önemlidir. Doğal kilin cilde faydaları arasında yer alan diğer etkinin de, sivilceleri geçirmesi etkisi olduğunu hemen belirtelim. Kilin cilde yararları arasında selülit problemini gidermesinden söz etmek gerekirken, kilin cilde yararları arasında pişiklerin tedavisinden de söz etmeyi unutmamak gerekmektedir.
Kil ile cilt bakımı yaparken, kil ile bir hamur oluşturularak, elde edilen bu hamurun cilde uygulanması söz konusu olabilir. Bunun yanında, kil ile cilt bakımı yapmak için kil bir gün önceden su içerisine ıslatılabilir; ve sonraki gün kili süzülerek, elde edilen kil suyundan da kil ile cilt bakımı yapılabilir. Kil ile cilt bakımı yaparak kilin cilde yararları arasında yer alan el bakımından da söz etmek gerekir. Bunun için gerekli malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz:
Bir tatlı kaşığı kil
İki yumurtanın sarısı
Bir tatlı kaşığı badem yağı
El bakımı için, kil ile cilt bakımında önerilen bu malzemeler karıştırılarak krem haline getirilir, ve kullanılacağı zamana kadar da buzdolabında bekletilebilmektedir.
Kil ile cilt bakımında kil maskesi yaparak da, kilin cilde yararları arasında yer alan siyah noktalardan, ve ölü hücrelerden cildinizi koruma etkisinden faydalanabilirsiniz. Kil maskesi yapmak için ihtiyacınız olan malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz:
Bir yemek kaşığı kil
İki yemek kaşığı votka
Bir çay kaşığı aloe vera
Bu malzemelerin karışımından elde edeceğiniz kil maskesini cilde uygulayarak istediğiniz sonuçları elde edebileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası