Kil Maskesi Nasıl Yapılır? Arındırıcı Maske Tarifi

Bu yazımızda sizlere, arındırıcı maske, ve kil maskesi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Kil maskesi nasıl yapılır sorusunun yanıtını, ve arındırıcı maske tarifini yazımız içerisinde bulabilirsiniz. Kil maskesi nasıl yapılır sorusuna vereceğimiz yanıt ile birlikte elde edeceğiniz arındırıcı maske tarifini, cildinize haftada bir sefer uygulamanız; sonrasında ise bir hafta rahat etmeniz anlamına gelmektedir. O halde, öncelikle, arındırıcı maske ve kil maskesi için gerekli malzemelere bakalım:

Arındırıcı maske, ve kil maskesi için gerekli malzemeler:

Bir çay kaşığı gül suyu
Bir çay kaşığı arı sütü
Bir çay kaşığı jojoba yağı
Bir çay kaşığı havuç yağı
Bir çay kaşığı buğday yağı
Bir çay kaşığı kayısı yağı
Bir çay kaşığı susam yağı
Alabildiği kadar beyaz kil

Arındırıcı maske, ve kil maskesi için gerekli malzemeleri bu şekilde aktardıktan sonra soralım: kil maskesi nasıl yapılır? İşte arındırıcı maske tarifi:

Kil maskesi nasıl yapılır? Arındırıcı maske tarifi:

Gül suyu; ve beyaz kil hariç olmak kaydı ile, öncelikle bütün malzemeleri karıştırın. Karışımın gerçekleşmesinin ardından ise, arındırıcı maskenin içerisine yavaş yavaş beyaz kili ilave edin. Kil maskesinin kıvamı boza halini alana kadar beyaz kil eklemeyi sürdürün. Beyaz kil eklemeye son verdiğinizde ise, kil maskesinin içerisine gül suyunu ilave edin. Belirtilen işlemleri gerçekleştirmenizin ardından, hazırlamış olduğunuz arındırıcı maskeyi, haftanın bir günü cildinize uygulayabilirsiniz. Yirmi dakika cildinizde kalması gereken kil maskesini, sonrasında ise ılık su ile yıkayıp, cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanımı gerçekleştirin. Kil maskesini göz çevresinde uygulamanız önerilmemektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası