Keten Tohumu Maskesi Tarifi Keten Tohumu Gençleştirir Mi?

Keten Tohumu Maskesi Tarifi Keten Tohumu Gençleştirir Mi?

Keten tohumu maskesi yaz aylarında çok sık yapılması gereken maskeler arasında yer alıyor. Çünkü güneşten ve güneşin zararlı ışınlarından cildi koruma etkisi ile dikkat çekiyor. Güneş her şeyin öncesinde ciltte kahverengi lekelere neden oluyor. Var olan lekelerin de büyüyüp koyulaşmasına sebebiyet veriyor.

Aynı zamanda ciltte kırışıklıkları beraberinde getiriyor. Yani güneş önemli bir D vitamini kaynağı olmasına karşın cildin en büyük düşmanları arasında yer alıyor diyebiliriz. Tam da bu noktada devreye giren keten tohumu maskesi cildin parlamasını ve sağlık bulmasını olanaklı hale getiriyor.

Keten Tohumu Maskesi Tarifi

Keten Tohumu Maskesi

MaviBoncugum.Com içerisinde daha önce keten tohumu nasıl tüketilir sorusuna yanıt vermiştik. Biliyoruz ki bu Omega-3 zengini bitkiyi sadece tüketeceğimiz zaman öğütmeliyiz. Ancak pek çoğumuz onun cilt bakımında kullanılabileceğini bilmiyorduk. En azından şimdiye kadar… Ancak artık onun daha farklı etkilerini de öğrenme zamanı geldi…

Keten Tohumu Maskesi Tarifi

Keten tohumu maskesi tarifi için öncelikle bu maskede kullanılması gereken malzemeleri gözden geçirelim:

Keten Tohumu Maskesi

Keten Tohumu Maskesi Tarifi

• 1 yemek kaşığı öğütülmüş keten tohumu
• 1 çay kaşığı tarçın
• 1 yemek kaşığı yoğurt
• 1 yemek kaşığı gül suyu
• 1 yemek kaşığı su

Peki bu malzemeler keten tohumu maskesi tarifi için nasıl kullanılır?

• Bir kase alın ve içerisine tarçın hariç olmak kaydı ile malzemelerin tamamını ilave edin.
• Karışım jel kıvamını alıncaya kadar karıştırmayı sürdürün.
• Yüzünüzü ılık su ile durulayıp bir havlu yardımı ile iyice kurulayın.
• Son olarak maskenin içerisine tarçını da ilave edip yeniden karıştırın.
• Yüzünüzün tamamına eşit derecede sürün.
• Tarçının cildinizde karıncalanma yapmaya başladığını hissettiğiniz ana kadar maske ile yüzünüze masaj yapmaya devam edin.
• Karıncalanma başladığında ise cildinizi durulayabilir ve nemlendirebilirsiniz.

Keten Tohumu Maskesi Faydaları

Keten tohumu maskesi faydaları isemaskenin içeriğinde bulunan beş doğal besin ile oldukça güçlü. Her şeyin öncesinde cildin genç, pürüzsüz ve parlak görünmesini olanaklı hale getiriyor. Yaşlanma etkilerini geciktiren maske aynı zamanda sivilce, sivilce izleri ve koyu renkli lekelerin giderilmesi konusunda da oldukça etkili.

Keten tohumu maskesi faydaları cildinize kolayca ulaşır ve hem ışıltılı hem de pürüzsüz bir cilt görünümüne kısa sürede kavuşma olanağı elde edersiniz.

Eğer keten tohumu maskesi yapmak için bitkiyi bolca almayı düşünüyorsanız, daha önce anlatmış olduğumuz keten tohumu nasıl saklanmalı ve keten tohumu nasıl saklanır konularını detaylıca gözden geçirmelisiniz. Çünkü yanlış koşullarda saklanması halinde keten tohumunun içeriğini kolayca kaybedebilmesi durumu söz konusu olur.

Keten Tohumu Gençleştirir Mi?

Keten tohumu gençleştirir mi? Belki de bu sorunun yanıtına göre keten tohumu maskesi daha fazla yapılacak. O halde güzel haber! Keten tohumu maskesi cildin daha sıkı görünmesini olanaklı hale getirir. Düzenli olarak kullanılması halinde aynı zamanda cildin ölü derilerden arınmasını da sağlar.

Peki keten tohumu gençleştirir mi? Cilt üzerindeki etkilerine baktığımız zaman keten tohumunun gençleştirici etkisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.