Karbonatla Cilt Bakımı

Karbonatın faydalarını saymakla bitiremeyiz; ve mutfakta da ne denli yoğun kullanımının gerçekleştiğini bilmeyen yoktur… Ancak bu yazımızda sizlere, karbonatla cilt bakımından söz ederek, karbonatın cilt için faydalarını anlatmaya çalışacağız. Belirtilenlere uygun yöntemlerle gerçekleştireceğiniz karbonatla cilt bakımı sayesinde, karbonatın cilt için faydalarından yararlanabilirsiniz. Peki nedir karbonatın faydaları?

Karbonatın Cilt İçin Faydaları

• İlk olarak karbonatın cilt lekelerine faydasından söz edip, akne tedavisinde etkin olarak kullanıldığını belirtebiliriz. Bunun için az miktar su, ve az miktar karbonatı karıştırarak aknenin üzerine uygulayabilir, bir kaç dakika beklemenin sonrasında da bölgeyi soğuk su ile durulayabilirsiniz.

• Karbonatla cilt bakımında, karbonatın cildi yumuşatan etkisinden de yararlanabilirsiniz. Bunun için su ile karbonatı karıştırıp, özellikle cildinizde kuru olan bölgelere uygulamalı, ardından da bölgeyi soğuk su ile, bir kaç dakika bekledikten sonra yıkamalısınız.

• Banyo suyuna eklenecek olan karbonatın, vücudu yumuşatma etkisi bulunmaktadır. Bu etkiden yararlanarak asitleri yok edebilir, ve cildin yağ oranını dengeleyebilirsiniz.

• Karbonatın, tırnakları temizlemeye; ve el – ayak kokusunu gidermeye yönelik bir etkisi de bulunmaktadır. Bunun için ilk olarak, macun kıvamına getirdiğiniz karbonatı tırnaklarınıza sürüp, bir müddet bekletin. Ardından durulayın. Böylece, hem ölü deriden kurtulmuş olur, hem de kokuları gidermiş olursunuz.

• Karbonat ile ter kokusunu da önleyebilirsiniz. Bunun için, bir kaç damla lavanta yağı, ya da kokusunu beğendiğiniz bir bitkisel yağın içerisine bir miktar karbonat ekleyip, elde ettiğiniz karışımı koltuk altı bölgesine uygulayın. Bu şekilde hazırlamış olduğunuz deodorantın etkisi bir kaç saat sürecektir…

• Cilt temizleyici jelinizin içerisine ekleyeceğiniz bir miktar karbonat, cildinize her gün peeling etkisi yapar, ve ölü deriden cildinizin arınmasını olanaklı hale getirir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası