Kalçadaki Sivilceler Neden Olur?

Görünüm olarak yarattığı sorunun yanısıra, vermiş olduğu fiziksel rahatsızlık dolayısı ile de araştırılan kalçadaki sivilceler, genellikle kalçadaki sivilceler nasıl giderilir sorusunun yanıtlarına yönelik olarak araştırılmaktadır. Oysa ki bir sorunun en önemli çözüm yolu, o sorunun nedenini bulmak ve ortadan kaldırmaktır. Bu nedenle kalçadaki sivilceler neden olur ve kalçadaki sivilceler hangi vitamin eksikliğinden kaynaklanır gibi soruların yanıtlarını bulmak önemlidir. Genellikle masa başı çalışanlar, sürekli oturuyor olmaları dolayısı ile kalçadaki sivilcelerden yana problem yaşarlar. O halde konu hakkında bilgi sahibi olmak için daha fazla zaman kaybedilmemeli.

Kalçadaki Sivilceler Neden Olur?

Bilinenin aksine, kalçadaki sivilceler daha çok, oturan, masa başı çalışan kişilerde değil, hareket halinde olan insanlarda görülür. Bunun sebebi, bu kişilerin terlemesi ve kıl köklerinin nemli kalması olarak açıklanmaktadır. Nemli kalan kıl kökleri tıkanır ve sonrasında ortaya kalçadaki sivilceler çıkar.

■ Spordan sonra hemen duş almamak, yine terden dolayı nemli kalan kıl köklerinin tıkanması dolayısı ile kalçadaki sivilcelere neden olur.
■ Sürekli dar kıyafetler kullanmak
■ Sürekli gerginlik ve stresli yaşamak
■ Bir takım hormonal problemler
■ Kadınlarda, adet döneminin öncesi ve sonrasında ortaya çıkan hormonal değişimler
Gibi pek çok neden de kalçadaki sivilcelere sebebiyet verebilmektedir. Bundan dolayı, kalçadaki sivilceler nasıl giderilir sorusunun yanıtlarını araştırmadan önce bir uzmana danışmak ki bu uzmanın dermatolog olması önerilir, sonrasında nedenleri bulup, tedavi sürecine başlamadan önce de bu nedenleri ortadan kaldırmak önerilmektedir.

Peki kalçadaki sivilceler hangi vitamin eksikliğine bağlıdır? Kalçadaki sivilcelerin nedenleri arasında bir vitamin eksikliğinden söz edemeyeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir.

Kalçadaki Sivilceler Nasıl Giderilir?

Her şeyin öncesinde, biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi sorunun kaynağına ulaşmalı ve onu ortadan kaldırmalı; bunun için de bir Dermatologdan yardım almalısınız. Sonrasında, günlük hayatta bazı değişikliklere giderek, bu sorunu başınızdan atabilirsiniz.

■ Terli kalmamaya dikkat edin. Bu gibi durumlarda ya hemen duş alın ya da özellikle kalçadaki sivilcelerin olduğu bölgeleri temizleyin. Bu şekilde kıl köklerinin tıkanması ve sonrasında iltihaplanmasını önlemiş olursunuz.
■ Dar kıyafetler giymekten kaçının.
■ Haftada en az bir kere, kalça derinize peeling yapın ve ölü cilt hücrelerinin dökülmesini sağlayın. Bu amaçla lif kullanımı gerçekleştirebilir, vücut peelingi alabilir, bölgeye uygulayabilirsiniz. Sonrasında da kalça bölgesi için uygun krem kullanımı gerçekleştirin ve bu kremin gözeneklerini tıkamıyor olmasına dikkat edin.
■ İçeriğinde, güzel kokması adına esans bulunduran ped ve tuvalet kağıdı kullanmayın.
■ Kullanacağınız çamaşırların pamuklu olmasına dikkat edin.
■ İçeriğinde alerjen madde bulundurması dolayısı ile deterjanlarınızda koku veren esansların bulunmasına engel olun. Söz konusu bu deterjanlarla çamaşırlarınızı ve çarşaflarınızı yıkamayın.

Bitkisel yöntemlerle de kalçadaki sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Sizlere bunun için bir öneride bulunacağız.

* 1 çorba kaşığı kil
* 2 tane antibiyotik

• İlk olarak antibiyotikleri toz haline getirin.
• Sonra kil ile birlikte iyice karıştırın.
• Hazırlamış olduğunuz toz halindeki karışımın içerisine üç damla zeytinyağı, üç damla da limon suyu ekleyin.
• Hazırlamış olduğunuz karışımı kalçadaki sivilcelerin üzerine sürüp yirmi dakika beklemesini sağlayın.
• İşlemi haftada bir kere tekrarlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası