Kahve Peelingi Nasıl Yapılır?

Her sabah mutlaka kahve içer; kimseyi bulamazsak bu keyfi tek başımıza yaparız. Sonrasında fal kapatır; eğer bakmaz ya da baktırmazsak bile şöyle bir çevirip ardından yıkarız… Boşa giden kahve telvesine yazık değil mi? Kahvenin cilde faydaları hakkında artık az çok bilgi sahibiyiz. Ama bu bilgi bizim için yeterli olsa, söz konusu kahve telvesini lavaboya döküp heder etmeyiz. Çünkü onu kahve peelingi yaparak değerlendirebileceğimizi biliriz. Peki kahve peelingi nasıl yapılır? Kahve peelingi nasıl uygulanır? Merak ettiğiniz tüm bu soruların yanıtlarını yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz.

Kahvenin Cilde Faydaları

■ Pek çoğumuz yüksek faktörlü güneş koruyucu krem kullanımı gerçekleştiriyor. Ancak daha fazla kişi güneşin zararlı ışınlarına çok fazla maruz kalması dolayısı ile erken yaşlanma belirtilerine maruz kalıyor. İşte kahvenin cilde faydalarından ilki, güneşe bağlı erken yaşlanma belirtilerini, ortaya çıkmadan yok etmek.

■ Kahvenin içeriğinde polifenol bulunuyor. Ve söz konusu bu polifenollerin güneş lekelerini azaltabilme özelliği bulunuyor.

■ Cildinizin kahve ile sağlıklı olmasını ve parlamasını sağlayabilirsiniz.

■ Ciltteki ölü deriyi uzaklaştıran kahve peelingi, bununla birlikte cildin yenilenmesini ve daha güçlü olmasını sağlayacaktır.

■ Kahve ile cildiniz daha genç görünür.

■ Ciltteki fazla nemi alan kahve, böylece şişliklerin yok olmasını sağlayarak cildin pürüzsüz ve daha sıkı görünmesini sağlayacaktır.

Kahve Peelingi Nasıl Yapılır?

■ Benmari usulü ısıtarak eritmiş olduğunuz iki kaşık Hindistan cevizi yağının içerisine iki kaşık kahve karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışım pürüzsüz bir kıvam aldığında cildinize uygulayabilirsiniz.

■ Bir kaşık kahvenin içerisine bir kaşık yoğurt karıştırın. Ama hazırlamış olduğunuz kahve peelinginin kıvamının koyu olması için yoğurt içerisinde su bulunmamasına dikkat edin.

■ Bunların hiç biri ile uğraşamam diyorsanız, içtiğiniz sabah kahvesinin telvesini kullanın.

Kahve Peelingi Nasıl Uygulanır?

• Yüzünüzü iyice temizleyin. Bunun için cilt tipinize uygun temizleyici jeller kullanın.
• Hazırlamış olduğunuz kahve peelingini parmak uçlarınız ile yüzünüze, yumuşak dairesel hareketlerle uygulayın.
• Ortalama yarım saat bekleyip, kahve peelinginin kurumasını sağlayın.
• Parmaklarınızı ıslatın ve dairesel hareketlerle cildinizi temizleyin.
• Kahvelerden arınan yüzünüzü su ile durulayın.
• Yumuşak bir havlu ile silin.
• Haftada bir ya da iki sefer uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası