Kahve İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kahve İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bir kahvenin kırk yıl hatırı olduğu gibi, Türk toplumu içerisinde kahve içmeyen, kahveyi sevmeyen kişi sayısı da yok denecek kadar azdır. Hepimiz mutlaka bir sabah kahvesi içeriz… En keyifli dost sohbetleri kahve eşliğinde yapılır, sonrasında bakılan kahve falının tadı da başkadır… Peki kahve ile cilt bakımı nasıl yapılır? Kahve cilde nasıl uygulanır? Bu kadar sevdiğimiz kahvenin telvesini neden döküp yıkayalım ki? Belki bizim gibi, kahveyi cildimiz de çok sever… İşte bu nedenle sizlere kahve ile cilt bakım önerilerinden söz edeceğiz…

Kahve Cilde Nasıl Uygulanır?

Kahve peelingini bilmeyen yoktur… Ancak bizler kahve peelingini, sadece kahve telvesi ile yaparız… Elbette bunun da faydası çoktur… Örneğin, kahve telvesini ellerinize uygular; ve elinizi sabunlar gibi, kahve telvesi ile masaj yaparsanız, kış aylarında çatlayan ellerinizin bir anda pamuk gibi olduğunu görebilirsiniz. Ancak, kahve ile cilt bakım önerilerinden bir diğeri de, yine kahve peelingi şeklinde yapılmasına karşın, birer tatlı kaşığı kahve telvesi, limon suyu, ve suyun karıştırılmasından oluşmaktadır. Bu karışımı cildinize masaj yaparak uygular, ve sonrasında on dakika bekleyip, ılık su ile cildinizi durularsanız, cildinizin uyarılıp canlandığına, güzelleştiğine şahit olabilirsiniz.

■ Kahve ile cilt bakım önerilerinden bir diğeri de, kahveyi tonik olarak cildinize uygulamaktan geçer… Bunu yapmak oldukça kolaydır, ve bir başka malzemeye de gerek duymazsınız… Nasıl olacak derseniz, sabah kahvesini yapıp, içtikten sonraki son yudumu bir parça pamuğa damlatın. Ardından cildinizi kahveli pamukla, tahriş etmemek sureti ile silin. Bu şekilde bir süre bekleyip, sonrasında cildinizi yıkayın. Sabah kahvesi dopinginden bu sayede cildiniz de payını alır; ve ışıldadığına şahit olabilirsiniz.

■ Kahve telvesi sayesinde, göz altı morluk, ve şişliklerinden de kurtulabilirsiniz. Bunun için bir miktar kahve telvesini göz altınıza uygulayıp, ortalama on dakika beklemeli; ve sonrasında bölgeyi ılık su ile durulamalısınız. Düzenli şekilde gerçekleştireceğiniz bu uygulama sayesinde, göz altınızda gözle görülür bir ışıldama hissedersiniz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.