Jilet İle Tüy Alma Ve Traş Bıçağı İle Epilasyon

traş bıçağı ile epilasyonBu yazımızda sizlere traş bıçağı ile epilasyon hakkında bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Jilet ile traş olmak; ve jilet ile tüy alma hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, yazımız içerisinde aradıklarınızı bulabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer sizin de, traş bıçağı ile epilasyon hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyorsa, biz hiç zaman kaybetmeden sizlere, jilet ile traş olmak, ve jilet ile tüy alma hakkındaki bilgilerden söz etmeye başlayalım:

Traş bıçağı ile epilasyonun tercih edilmesinin nedeni, kişilerin cilt yüzeylerinin hassas olması, ve çok çabuk tahriş olması olabileceği gibi, jilet ile traş olmak, zamanı dar olan kişilerin de sık başvurdukları bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Jilet ile tüy alma sırasında, tüyler deformasyona uğramaları dolayısı ile, bir dahaki sefere daha kalın çıkmaktadırlar. Bunun yanında, jilet ile tüy alma sırasında daha fazla tüylenme durumunun söz konusu olduğu bilgisinin de yanlış olduğu belirtilmektedir. Tüylerin daha kalın çıkması, kişilerde, daha fazla tüylenme olduğu izlenimini uyandırmaktadır.
Traş bıçağı ile epilasyonun etkisinin çok kısa süreceğini belirtmeliyiz. En çok iki gün içerisinde tüyler yeniden çıkmaya başlayacaktır. Bununla birlikte, jilet ile tüy alma işlemi sırasında, derinin çizilebileceği ya da daha kötüsü, kesilebileceği ihtimalini de göz önünde bulundurmamız gerekmektedir. Jilet ile traş olmak, kişilerde sivilceye neden oluşturabildiği gibi, batık oluşturmaya da yol açabilmektedir; bunun nedeni, tüylerin kökünden alınmamasıdır. Deri altında ilerlemesine sebebiyet verdiğinden dolayı batık oluşumunu gündeme getirmektedir. Kısacası, traş bıçağı ile epilasyonun, avantajları bulunduğu gibi, dezavantajlarının da bulunduğunu unutmamak gerekmektedir.
Eğer jilet ile tüy alma işlemini gerçekleştirecekseniz dikkat etmeniz gereken konu, bunu mutlaka duş altında; ve hedeflenen bölge köpüklü iken yapmanız gerektiğidir. Aşağıdan yukarıya doğru almanız gereken tüylerin, sonrasında ise, durulanıp hafifçe kurulanarak, talk pudrası uygulaması ile amacına ulaştırılması gerektiğini bilmelisiniz. Böylelikle riskleri azaltmanız durumu söz konusu olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası