İsiliği Ne Geçirir? İsiliği Önlemek Mümkün Mü?

Bu yazımızda sizlere, isilik nasıl geçer, ve isiliği ne geçirir sorularının yanıtları arasında yer alan bilgiler ile birlikte, isiliği önlemek hakkındaki detaylardan söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de isilik nasıl geçer, ya da isiliği ne geçirir diyorsanız, zaman kaybetmeden isiliği önlemek ile ilgili bilmeniz gerekenleri sizlere aktarmaya başlayalım:

İsiliğin nedenleri arasında yer alan en önemli faktör, artan hava sıcaklıklarının ardından gelen aşırı terleme problemidir. Terleyen bölge nemlenir, ve nemli kalır. Bu durum, bölgede daha çok mantara neden olur; ve durumun özellikle vücutta bulunan kıvrım yerlerinde gözlemlendiğini belirtmemiz gerekmektedir.
İsiliği önlemek için her şeyin öncesinde sık sık banyo yapmak gerekmektedir. Çünkü, sıcak havalarda metabolizma hızlanacak; bununla birlikte ter bezleri de daha hızlı çalışmaya başlayacaktır. Yağ salgısının artması; ve damarların genişlemesi de, sözünü etmemiz gereken isiliğin nedenleri arasında yer alan diğer faktörlerdendir.
İsilik nasıl geçer, ve isiliği ne geçirir sorularının yanıtları arasında bilinmesi gereken en öncelikli detay, isilik nedir sorusunun yanıtıdır. O halde biz de ilk olarak, isilik nedir sorusunun yanıtına bakalım: Biraz önce de sözünü ettiğimiz, havaların ısınması ile birlikte gelişen aşırı terin, deriye ulaşmadığı durumlarda, kendisini sivilceye benzeyen küçük noktacıklar şeklinde belirtmesi durumu isilik olarak bilinmektedir. Bu noktada, isilik nasıl geçer; ve isiliği ne geçirir sorusunun yanıtları önemlidir.
İsilik oluşumunun başlangıç aşamasında, sık banyo yapmak, ve giysilerde dikkatli olmak önemlidir. Örneğin, çok kalın, koyu renk, naylon içerikli kıyafetlerden uzak durulması gerekmektedir. Eğer bu bilgiler gerçekleştirilmez ise, bu durumda isilik büyüyerek çıban halini alır. Ve bu çıbanların giderilmesi için antibiyotik tedavisine gerek duyulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası