Havucun Cilde Faydaları İle İlgili Bilgiler

Havucun faydaları hakkında bilgisi olmayan yok denecek kadar azdır. Peki havucun cilde faydası olduğunu da biliyor muydunuz? Bu yazımızda size, havucun cilde faydaları ile ilgili bilgiler vererek, sizin de havucun faydaları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanızı olanaklı hale getireceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer aklınıza, havucun cilde faydası ne ki sorusu takıldı ise, gelin havucun cilde faydalarına birlikte bakalım:

Havucun cilde faydaları arasında ilk olarak kişileri cilt hastalıklarına karşı koruma, ve cilt hastalıklarını da tedavi etme etkisinden söz etmemiz gerekmektedir. Havucun cilde faydaları arasında yer alan bir diğer etkinin de cilde verdiği tazelik, ve canlılık olduğunu belirtmeyi unutmamalıyız. Havucun cilde faydaları arasında yer alan bir diğer etki de yağlı ciltlerin sağlığını korumaktır. Bu anlamda havucu rendeleyip, sonrasında da içerisine limon suyu ilave edilerek cilde maske uygulamak gerektiğini unutmamalısınız.
Dedik ya, havucun cilde faydası saymakla bitmiyor. Havucun cilde faydalarını anlatmaya devam ederken, cildin kurumasını önlemesinden, ve cilde nem katmasından da söz etmemiz gerekmektedir. Havucun cilde faydaları arasında yer alan bir diğer etki ise, kapalı ortamlarda meydana gelen hava kirliliğinden cildin olumsuz etkilenmesini önlemektir. Yaz aylarında havucun cilde faydası, cilt için kazandırdığı sağlıklı bronzluk etkisi ile kendisini göstermektedir.

Latest Comments
  1. visitor1

    daha bronz görünmek isteyenler yaz kış farketmez evde mayalanmış doğal yoğurtla rendelenmiş havucu karıştırıp temiz ciltlerine maske yapabilirler.İçten tüketmekte gerekir havucu tam bir antıoksidan.

    • Almina

      Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz de, keşke reklam atmasanız, tek tek temizlemek zor oluyor 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası