Hangi Meyve Cilde İyi Gelir?

Cilt bakımında, dikkat edilmesi gereken en temel unsur, yapılan bakımın, cilt tipine uygun olmasının gerekliliğidir. Bu noktada sizlere, hangi meyve cilde iyi gelir ve hangi meyve cildi güzelleştirir sorularının yanıtlarından söz edeceğiz. Eğer cilt tipiniz yağlı; ya da kuru ise, bakımın da ona göre yapılması gerekeceğinden, cildinize uygun meyvenin hangisi olduğunu bilmeniz önemlidir.

Hangi Meyve Cildi Güzelleştirir?
Hangi Meyve Cilde İyi Gelir?

Eğer ki cildiniz akneli ise, mutlaka cilt bakımında kilden yardım almalısınız. Kil maskesi ile maske, peeling yapabileceğiniz cildinizin, aknelerinden kurtulması hiç de zor olmayacak; bununla birlikte siyah noktalar da azalmış olacaktır.

Ancak cildiniz kuru ise avokadodan yardım almalısınız. Avokadoyu ister maske olarak, isterseniz de yiyerek cilt bakımınıza dahil edebilirsiniz. Ve aslında en etkin yöntem de avokadoyu yemekten geçer… İçeriğinde bolca doymamış yağ, Potasyum, B, E ve K vitaminlerini bulunduran avokadoyu, sadece cilt bakımınıza katkı sağlayıp, kuru cildinizi nemlendirmesi için değil, sağlığınız için de yemiş olursunuz. Püre haline getireceğiniz yarım avokadonun içerisine bir tatlı kaşığı bal ve bir çay kaşığı tarçın eklerseniz, lezzetli bir karışım elde etmiş olursunuz.

Ancak haftada bir kere de avokado maskesi yapabilirsiniz elbette… Bunun için yarım avokadoyu ezerek püre haline getirin ve içerisine bir tatlı kaşığı bal ile bir çay kaşığı zeytinyağı ilave edip karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı cildnize uygulayıp 15 dakika bekletin ve sonrasında cildinizi ılık su ile durulayın.

Peki ya yağlı cilt tipine sahipseniz ne yapmalısınız? Pek çok kişinin büyük yanlışı: cilt tipinin yağlı olması dolayısı ile, onu nemlendirmeye gerek olmadığı düşüncesidir. Bu yanlıştan kurtulmalı, cildinizi, yağlı cilt tipinin kullanmasına uygun bir nemlendirici ile nemlendirmeli ve bunun yanında da gün içerisinde bol su içmelisiniz.

Haftada bir kere de limondan yardım alın. Gözeneklerinizi sıkılaştıran ve fazla yağı cildinizden arındıran limonu, yeterli ölçüde, tonik olarak, kaftada sadece bir kere kullanın. Aksi halde cildinizin yıpranmasına neden olacağınızı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası