Güneş Lekesine Ne İyi Gelir?

Bu yazımızda sizlere, özellikle yaz aylarında sıklıkla karşılaştığınız, ama sonrasında onunla birlikte yaşamaya muhtemelen devam ettiğiniz güneş lekesi ile ilgili bilgilerden söz etmeye çalışacağız. Güneş lekesini nasıl geçirebilirim, ve güneş lekesine ne iyi gelir gibi soruların yanıtlarını yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabileceksiniz; ama şunu belirtmeden geçmeyelim ki: özellikle yaz aylarında, 10:00 – 16:00 saatleri arasında güneşe maruz kalmamak, mecbur kalındığında ise, bu saatler dahil, öncesi; ve sonrasında da güneş kremi kullanmak gerekmektedir. Sadece yüzde de değil, dekolte bölgesi; ve vücudun farklı diğer bölgelerinde de ortaya çıkabilen güneş lekesi; kendini ilk olarak kızarıklık, sonrasında da soyulma şeklinde belli eder. Bunun ardından da sıra, çil benzeri, kahverengi güneş lekesinin oluşumuna gelir… İşte güneş lekesinden kurtulabilmeniz için öneriler:

Güneş Lekesini Nasıl Geçirebilirim?
Güneş Lekesine Ne İyi Gelir?

Güneş lekesini giderebilmek için cildinize, 2 günde bir, arındırıcı kil maskesi uygulamaları yapabilirsiniz. Bu sayede cildinizde bulunan ölü deriyi ciltten uzaklaştırmış olursunuz. Bunun dışında, ev ortamında, güneş lekesini gideren maske; ve jel kremler hazırlayabilir; ve cildinize bu karışımları uygulayabilirsiniz. Dilerseniz bir kaçını sizlerle paylaşalım…

Güneş Lekesini Gideren Karışım

Gerekli Malzemeler:
• Bir şişe maden suyu
• Bir çay bardağı su
• Bir tane limonun kabuğu
• Bir tane ayvanın çekirdekleri
• Üç tane ayva yaprağı

Yapılışı:
Limon kabuğunu rendeleyin, ayva yapraklarını da çok ince olacak şekilde kıyın. Ayva çekirdeklerini öğütün. Bütün bu hazırlamış olduğunuz makzemeleri cam bir kavanozun içerisine koyun; ve suyu üzerine döküp, kavanozun ağzını kapatın. Ve karanlık bir dolabın içerisinde ortalama iki gün bekletin. Ardından baktığınızda hazırlamış olduğunuz karışımın jel kıvamını aldığını görebileceksiniz. Yapmanız gereken, bu jeli göz çevresi hariç tüm cilde uygulamak; ve sonrasında yirmi dakika beklemektir. Ardından yüzünüzü, malzemeler arasında yer alan maden suyu ile yıkamanız önerilir.

Güneş Lekesini Gideren Maske

Gerekli Malzemeler:
• Bir kaşık zeytinyağı
• Bir limonun kabuğu
• Bir yumurta akı
• Bir kaşık elma sirkesi

Yapılışı:
İlk olarak limon kabuğunu rendeleyin. Ardından bütün malzemeleri cam bir kap içerisinde karıştırın; ve cildinize akşam saatlerinde uygulayın. Sadece beş dakika bekletip, sonrasında ılık su ile durulayın. Sabah olduğunda ise mutlaka cildinize güneş kremi uygulayıp, evden bu şekilde çıkın. Aksi halde güneş lekesini nasıl azaltabilirim derken, aslında artmasına neden olursunuz.

Salatalık İle Güneş Lekesini Giderme

Yapmanız gereken sadece, bir tane salatalık almak, ve bunu uzunlamasına ikiye bölmektir. Ardından cildinizde bulunan güneş lekesini salatalığın iç kısmı ile ovmalısınız. Bu uygulamayı düzenli gerçekleştirirseniz, sonuçlarını daha kolay görürsünüz.

Güneş Lekesini Gideren Bal Maskesi

Gerekli Malzemeler:
• 60 gram yoğurt
• İki kaşık bal
• Bir misket limonu suyu
• Bir limon suyu

Yapılışı:
Yapmanız gereken, limonların suyunu sıkıp, tüm malzemeleri cam bir kavanoz içerisinde karıştırmaktan ibarettir. Ardından cildinizde bulunan güneş lekesinin üzerine masaj yaparak uygulamalısınız. Haftada bir kere gerçekleştirebileceğiniz bu uygulamanın cildinizde beş dakikadan fazla kalmamasına özen gösterin. Düzenli kullanımda yaşlılık lekelerinin dahi geçtiğini görebilirsiniz.

Güneş Lekesini Gideren Kuru Soğan Maskesi

Gerekli Malzemeler:
• Bir kuru soğanın 1/3’ü
• Bir çay kaşığı zeytinyağı
• Bir kaşık yoğurt

Yapılışı:
Belirtilen ölçüdeki soğanı rendeleyin, ve diğer malzemelerle birlikte cam bir kase içerisinde karıştırın. Ardından masaj yaparak güneş lekesi bulunan cildinize uygulayın. Ortalama 15 dakika bekletip, sonrasında ılık su ile durulayın. Ardından da cildinize güneş kremi kullanmadan kesinlikle dışarı çıkmayın. Bu uygulamayı haftada iki kere gerçekleştirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası