Güneş Lekeleri Nasıl Gider?

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte, biz de ortama uyup bronz bir tene sahip olmak isteyebiliyoruz. Bunu bazen güneşlenerek, bazen de solaryuma girerek yapmaya çalışıyoruz; ve sonuç, güneş lekelerine maruz kalmamız oluyor. Bizler eğer bu güneş lekelerinin önüne geçmezsek, derinleşerek vücudumuzda iz bırakabilirler; ve söz konusu güneş lekeleri, güneş kremi kullandığımızda dahi oluşabilir… Peki güneş lekeleri nasıl gider? Yazımız içerisinde sizlere güneş lekeleri için doğal maske tarifleri aktarıp, güneş lekeleri için çözüm önerilerinde bulunacağız…

Güneş Lekeleri Nasıl Gider?

• Güneş lekeleri için doğal maske tariflerinden ilki, cilt beyazlaştırıcı etkisi bulunan karbonat ile yoğurt karışımından oluşmakta. Bir yemek kaşığı yoğurt içerisine karıştıracağınız bir çay kaşığı karbonatı güneş lekelerinin üzerine uygulayarak on dakika bekletip, sonrasında da bol su ile durulamanız, ve bu işlemi haftada bir kere yapmanız yeterli.

Cilt Lekeleri Evde Nasıl Temizlenir?

• En çok dört günlük aralıklarla yapabileceğiniz bir diğer maske de şu şekilde: İlk olarak bir yumurtanın beyazını alıp, köpürene kadar çırpın. Sonrasında içerisine üç damla limon, ve bir tatlı kaşığı süzme yoğurt ilave edin. Elde ettiğiniz bu karışımı güneş lekelerinin üzerine uygulayıp kurumasını bekleyin. Ardından nemli bir pamuk ile silip, sonrasında da ılık su ile durulayın.

• Güneş lekeleri için çözüm önerilerimizden bir diğeri de, ilk olarak yarım demet maydanozun blenderden çekilmesini gerektiriyor. Sonrasında içerisine, bir dilim limon suyu, ve bir çorba kaşığı da yoğurt ekleyip, hazırladığınız bu karışımı güneş lekelerinin üzerine uygulamak sureti ile 45 dakika bekletin. Ardından cildinizi durulayabilir; ve bu uygulamayı 3 günde bir gerçekleştirebilirsiniz.

Sivilce Lekelerine Ne İyi Gelir?

• Yarım çay bardağı elma sirkesinin içerisine, rendelemiş olduğunuz bir soğanın suyunu da ilave edin, ve hazırlamış olduğunuz bu karışımı cildinize pamuk yardımı ile uygulayıp, bir süre bekledikten sonra da durulayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası