Güneş Kremi Nasıl Yenilenir? Güneş Kremi Ne Zaman Yenilenir?

Güneş Kremi Nasıl Yenilenir? Güneş Kremi Ne Zaman Yenilenir?

Güneş kremi nasıl yenilenir? Bu sorunun yanıtını merak etmeyen yoktur. Çünkü güneş kremi yaz aylarında iki; maksimum üç saatte bir yenilenmesi gereken bir cilt bakım ürünü. Ve belki yaz aylarında her babayiğidin harcı değil makyaj yapmak ama yapanlar için durum daha da bir karmaşık hal alıyor.

Çarşı pazar dolaşırken bir yer bulup güneş kremini yeniledik diyelim. Peki ama bunu makyajımız da varken nasıl yapacağız? Sadece güneş kremini yenilemek için makyajımızı silip sonra da yeniden yapacaksak çok işimiz var… Hem de makyaj malzemeleri zaten çok ucuzürünler de değiller. Dolayısı ile bu işin bir kolay yoluolmalı…

İki saat için makyaj yenilenmez. Makyaj yenilememek adına da güneş kremi kullanımından vazgeçilmez. O halde MaviBoncuğum olarak size güneş kremi nasıl yenilenir sorusunun yanıtlarından söz edelim. Edelim ki hem cüzdanınıza hem de cildinize zararvermeden bu işi kolay bir şekilde yapabilin.

Güneş Kremi Nasıl Yenilenir?

Güneş kremi nasıl yenilenir sorusunun yanıtı, doğrugüneş kremi kullanmanız halinde sandığınız kadar zor değil. Şöyle ki: makyaj üzerine; özellikle de fondöten üzerine uygulanabilen güneş kremleri bulunuyor. Bunlardan birini seçerek işe başlayabilirsiniz. Her zaman olmasa bile çantanızda taşıdığınız bu kremleri dışarıda cildinize kolayca uygularsınız.

Güneş Kremi Ne Zaman Yenilenir

Güneş Kremi Nasıl Yenilenir

• Bahsetmişolduğumuz güneş kremi alternatiflerinden birini alın. Ancak dikkat edin; satın aldığınız güneş kremi cildinizde yağlanma ya da beyaz ize neden olmasın. Aksi halde makyajınız bozulabilir ve gerçekten baştan yapmanız gerekebilir.

• Temiz bir makyaj süngerini hafifçe nemlendirin. Ardından güneş kremini tampon hareketlerle cildinizin tamamına uygulamaya çalışın. İsterseniz bu aşamadan sonra yeniden allık ve aydınlatıcı kullanabilirsiniz. Ancak bu malzemeler kullanım zorluğu bulunmayan makyaj malzemeleri arasında yer almaktadır.

Güneş kremi nasıl yenilenir? Eğer güneş kreminizi yenilemek istemezseniz, güneşten koruma özelliği olan ve içeriğinde SPF bulunduran bir fondöten kullanımı gerçekleştirebilirsiniz. Bu fondötenler arasından iyi bir seçim yaparsanız ince olmasına ve doğal bitişli görünüm yaratmasına destek olabilirsiniz.

Yapmanız gereken, makyajınızın öncesinde güneş kremini uygulamak; ardından makyajınızı yapmaktır. Ancak bu işlemi yapmanız halinde iki saat içerisinde güneş kreminizi yenilemek durumunda kalmazsınız. Eğer yenilemeyi tercih ederseniz de fondöteninizi yenileyerek çok daha iyi bir görünüm elde edebilirsiniz. Güneş kremi kullanımı hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Renkli Güneş Kremi Nasıl Tazelenir?

Renkli güneş kremi nasıl tazelenir? Bunun için cildinize, ilk olarak renksiz bir güneş kremini makyaj bazı olarak uygulamalısınız. Ardından makyajınızı yaptığınızı ve dışarı çıktığınızı var sayalım. Bu aşamadan sonra her iki ya da üç saatte bir güneş kreminizi yenilemeniz gerekecek. Peki şimdi ne yapacaksınız?

Renkli güneş kremi nasıl tazelenir? Her şeyin öncesinde doğru bir güneş kremi seçmelisiniz. Buaşamada, güneş kremi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler başlıklı makalemizi gözden geçirebilirsiniz. Makyaj renginize uygun bir renkli güneş kremi bulduktan sonra mutlaka onun sprey şeklinde olmasına özen göstermelisiniz.

Güneş kreminizi tazelemek adına makyajınızın üzerine, renkli güneş kreminizi sprey içerisinden sıkmanız yeterli olacaktır. Bu aşamada fondöteniniz zarargörmez. Diğer makyaj malzemeleriniz de zarar görmezama yine deisterseniz allık ve aydınlatıcınızı tazeleyebilirsiniz.

Güneş Kremi Ne zaman Yenilenir?

Güneş kremi ne zaman yenilenir? Aslında güneş kreminin ne zaman yenilenmesi gerektiğinden önce onun ilk olarak ne zaman sürülmesi gerektiği öğrenilmelidir. Pek çok kişi güneş kremini sürer ve hemen sonrasında güneşe çıkar. Ancak aslındagüneşe çıkmadan en az 15 dakika önce güneş kremi uygulanmalıdır. Hatta ideali yarım saattir.

Güneş Kremi Nasıl Yenilenir

Güneş Kremi Ne Zaman Yenilenir

Peki Güneş kremi ne zaman yenilenir? Bu soruya üç farklı şekilde yanıt vermemiz doğru olur:

• Çok terlediyseniz ya da yüzdüyseniz, kurulanmanızın hemen sonrasında güneş kremini uygulamalı; herhangi bir süreye bağlı kalmamalısınız.

• Uzun süreli güneşe maruz kalacağınız zamanlarda, iki saatlik aralıklarla güneş kremi kullanımı gerçekleştirmelisiniz.

• Kapalı ortamlarda bulunmanız söz konusu olduğunda güneş kremini yenileme sürenizi dört saatlik aralıklara çıkartabilirsiniz.

Güneş Kremi Ne Zaman Tazelenir?

Güneş kremi ne zaman tazelenir? Kullanmakta olduğunuz güneş kremini maksimum 3 saatlik aralıklarla tazelemelisiniz. Ancak yapmakta olduğunuz şey ve bulunduğunuz ortama göre de bu süre değişkenlik gösterebilir. Örneğin yüzdüğünüz ya da çok terlediğiniz zamanlarda, kurulanmanızın hemen ardından güneş kremi kullanabilirsiniz.

Güneş kremi nasıl yenilenir sorusunun kolay yanıtlarını da öğrenmiş olmanız dolayısı ile Güneş kremi ne zaman tazelenir sorusuna yanıt olarak verdiğimiz süreler gözünüzde büyümemeli. Güzel ve sağlıklı bir yaz geçirmeniz umuduyla.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.