Güneş Kremi Kullanımı Güneş Kremi Ne Kadar Sürede Bozulur?

Güneş kremi kullanımı yaz aylarının gelmesi ve güneşin kendini göstermesi ile birlikte pek çok kişi tarafından yaygın olarak gerçekleştirilmeye başlandı. Ancak bir yandan da bu kremlerin doğanın dengesini nasıl bozduğunu ve zararlarını öğrenmeye başladık. Ve hatta bazı ülkelerin güneş kremi kullanılmasına ilişkin getirdiği yasakları…

Bazı kişiler güneşin ciltlerinde yapmış olduğu lekelerden korunmak için belirli markaların üretmiş olduğu güneş kremlerine yöneliyor. Bazı kişiler 50 faktörlü güneş kremi ararken bazıları ise bunun da üzerine çıkmayı tercih ediyor. Kimileri ise güneş kremi olsun da ne olursa olsun mantığıyla hareket ediyor.

Güneş Kremi Ne Kadar Sürede Bozulur

Güneş Kremi Kullanımı

Bir de güneşin içeriğinde bulundurduğu D vitamini var ki onu en rahat alabildiğimiz zaman dilimi yaz ayları… Fakat kullandığımız güneş kremi ile vücudumuzu ondan da mahrum ediyoruz. Ve senelerdir atalarımız diyorlar ki güneş girmeyen eve doktor girer… Tamam da güneş anlatıldığı kadar zararlı mı ki biz kendimizi ondan mahrum bırakıyoruz?

Her şeyin öncesinde sitemiz içerisinde daha önce yer vermiş olduğumuz evde güneş kremi yapma konusuna hakim olmanızı ve güneş kremi kullanmayı istiyorsanız kendi kreminizi kendinizin yapmasını öneriyoruz. Böylece daha cep costu güneş kremleri hazırlamış olursunuz.

Güneş Kremi Kullanımı

Güneş Kremi Kullanımı

Ancak yine de güneş kremi kullanımı konusunda ısrarcıysanız, bu noktada da onun hakkında detaylı bilgiyesahip olmanız gerektiğini belirtmeden geçemiyoruz. Çünkü zararları var. Etkin olduğu bir zaman dilimi ve bozulmasına neden olan bir süre var… Tüm bu konular hakkında detayları ilerleyen bölümlerde bulabileceksiniz.

Güneş Kremi Ne Kadar Sürede Bozulur?

Güneş kremi ne kadar sürede bozulur? Hepimizin güneş kremi hakkında bilmesi gereken en önemli sorular arasında yer alıyor. Çünkü bazılarımız onu idareli kullanıp bir sonraki sene de kullanmayı düşünebiliyor. Çünkü fiyat olarak oldukça pahalı ürünler… Özellikle de bazı markalar…

Bizim insanlarımız genellikle tasarruf yapmayı sever. Ancak tasarrufu yanlış şeylerde yaparız. Örneğin, bir önceki sene kullandığımız güneş kreminin kalanını sonraki yaz kullanmak isteriz. Ancak, bu doğru bir tasarruf değildir. Çünkü güneş kreminin en çok altı ay dayanma süresi bulunmaktadır.

Son kullanma tarihi geçmiş bir güneş kremi kullanımı ise hiç bir fayda sağlamayacaktır. Güneş kremini, her sene yaz başında yeni almanız bu nedenle çok önemlidir. Dolayısı ile güneş kremi ne kadar sürede bozulur sorusunun yanıtlarını bilmek önemlidir ve bilmeyenlere de anlatılması gerekir. Sadece kişisel sağlık değil, doğanın dengesi adına da…

Güneş Kremi Nasıl Kullanılmalı?

Güneş kreminasıl kullanılmalı? Bu noktada doğru bilinen yanlışların sayısı oldukça fazla. Ancak bazen de estetik kaygılara yenik düşebiliyoruz.  Güneş kremi kullanımı sırasında yapmış olduğumuz en büyük hatanın, kötü görünmemek adına, vücudumuzu ovalaya ovalaya, kullandığımız güneş kremini yedirmek olduğunu unutmamalıyız.

Cildimizde bir tabaka oluşturması ve bu tabaka sayesinde cildimizi koruması gereken güneş kreminin oluşturduğu tabakayı, ovalamak sureti ile incelttiğimizden dolayı, güneş kreminin etkisini oldukça azaltıyor; hatta kaybettirebiliyoruz. Bu nedenle, güneş kremini kesinlikle ovalamadan kullanmamız öneriliyor.

Satın aldığınız güneş kreminin üzerinde, bolca uygulamanız gerektiği yazmaktadır. Siz ise muhtemelen, yine tasarruf yapmak adına az az kullanırsınız. Eğer vücudunuza yeteri kadar güneş kremi uygulamaz iseniz, ya da güneş kremi kullanımını belirli aralıklarla tekrar etmez iseniz, güneş kreminin etkisi düşecektir.

Örneğin, yüzünüz açıkta kaldığından dolayı, en az yarım tatlı kaşığı güneş kremini sadece yüzünüze kullanmanız önerilmektedir. Bununla birlikte, yaz aylarında hemen hemen tüm vücudun açıkta kaldığını da unutmamak gerekir.

Yüze yarım tatlı kaşığından fazla, boyuna yarım tatlı kaşığından fazla, göğüslere bir tatlı kaşığından fazla, kollara, bacaklara, ve sırta bir tatlı kaşığından fazla güneş kremi kullanımınızın yeterli olacağını unutmamalısınız. Güneş kremi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler başlıklı konumuzu damutlaka bu anlamda gözden geçirmenizi öneriyoruz. Çünkü güneş kremi nasıl kullanılmalı sorusunun yanıtı, güneş kremi kullanımı açısından en önemli konudur.

Güneş Kremi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Güneş kremi alırken alırken nelere dikkat edilmeli? FDA ya da Sağlık Bakanlığı onaylı ürünlerin satın alınması gerektiğini unutmayın. Eğer alacağınız güneş kreminin içeriğinde, cildinizi güneş lekesi ve sivilcelere karşı koruyan bitkisel formüller de var ise hatta, Anti-Aging etkisi söz konusu ise bunların da kullanacağınız güneş kremi için iyi etkiler olduğunu unutmamalısınız.

Her ne kadar en kaliteli güneş kremini alsanız ve gerektiği kadar kullansanız da 11:00 – 16:00 saatleri arasında, yani güneşin dik açı ile yansıdığı zamanlarda güneşe maruz kalmamaya ve güneş gözlüğü, şapka gibi gerekli eşyaları kullanmaya da özen göstermeniz gerektiğini unutmamalısınız. Güneş kremi kullanımı en doğru şekli ile böyle gerçekleştirilmelidir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.