Gül Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir? Gül Suyu Cilde Nasıl Uygulanır?

gül suyunun cilde faydalarıBu yazımızda sizlere ilk olarak, gül suyunun cilde faydaları nelerdir sorusunun yanıtları arasında yer alan gül suyunun cilde faydalarından söz edeceğiz. Sonrasında ise, gül suyu nasıl kullanılır, ve gül suyu cilde nasıl uygulanır sorusunun yanıtı için bir formül önerisinde bulunacağız. O halde, dilerseniz size daha fazla zaman kaybı yaşatmadan soralım: gül suyunun cilde faydaları nelerdir? İşte gül suyunun cilde faydaları ile ilgili bilgiler:

Gül suyunun cilde faydaları nelerdir? Gül suyunun cilde faydaları arasında ilk olarak cildi canlandıran, ve de gerginleştiren etkisinden söz etmemiz gerekmektedir. Gül suyunun cilde faydaları arasında cildi güzelleştirme etkisinden de söz etmek gerekmektedir.
Gül suyu nasıl kullanılır? Gül suyu cilde nasıl uygulanır? Bu sorunun yanıtı için, içeriğinde gül suyunun da bulunduğu bir masaj kremini hazırlamayı sizlere anlatacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Gül suyunun cilde faydalarından yararlanmak için, gül suyu ile hazırlanacak olan masaj kreminin geriye kalan malzemelerini, ve de ölçülerini şu şekilde sıralayabiliriz:
İki yemek kaşığı taş yağı jeli
Bir yemek kaşığı kafur yağı
Dokuz yemek kaşığı gül suyu
Dört yemek kaşığı ayçiçeği yağı
Dört yemek kaşığı lanolin
Gül suyunun cilde faydalarından yararlanmak için hazırlanacak olan masaj kreminde, bu malzemelerin şu şekilde kullanılması gerekmektedir: Bir tencerenin içerisine su koyulur, ve kaynamaya bırakılır. Bu suyun içerisine farklı bir kap konulur, fakat kaynamakta olan suyun bu kaba dışarıdan etki etmesi gerekmektedir; yani ikinci kap içerisine su girmemelidir. İçerisinde suyun bulunmadığı kaba, lanolin, ve ayçiçeği yağı konulur, iki yağın ısınması, ve bu şekilde erimesi sağlanır. Daha sonra, yavaş bir şekilde gül suyunun da yağlatın içerisine karıştırılması gerekmektedir. Kafur yağının da eklenmesinin sonrasında tüm malzemeler güzelce karıştırılır, ve son olarak taş yağı jeli ilavesi yapılarak masaj kremi hazır hale getirilmiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası