Göz Altı Lekelerinin Nedenleri

Pek çok kadının önemli problemleri arasında yer alan göz altı lekelerinden söz edeceğimiz yazımız içerisinde, göz altı lekelerinin nedenleri nelerdir, göz altı lekeleri nasıl geçer, göz altı lekeleri nasıl önlenir gibi soruların yanıtlarına değinmeye çalışacağız. Pek çok kadının makyajla kapatmaya çalıştığı göz altı lekeleri, daha yaşlı görünmeye, kadınların toplum içerisinde uyum sorunu yaşamalarına; hatta psikolojilerinin bozulmasına dahi neden olabilmektedir. O halde, bu kadar önemli olan göz altı lekeleri hakkında bilgileri gelin zaman kaybetmeden edinmeye başlayalım…

Göz Altı Lekelerinin Nedenleri

Uykusuzluk, gözleri kısma… gibi sebeplere bağlı olarak geliştiği düşünülen göz altı lekelerine, bazı kişiler yatkın olduklarından dolayı rastlamaktadırlar. Öncelikle unutulmaması gereken detay, göz kapağı derisinin, vücudun en ince derisi olduğudur. Bu nedenle çok hassastır, ve göz altı lekelerinin nedenleri arasında yer alan en temel detay budur. Ancak sadece ince deriyi de suçlamamak gerekir.

Çünkü göz altında kan dolaşımı yavaş ise, burada biriken bazı maddeler de göz altı lekelerinin nedenleri arasında yer alabilir. Ayrıca cilt rengi koyu olanlar; özellikle de esmerler göz altı lekelerine daha müsait grup içerisinde yer alır. Kısacası, bu gibi dezavantajları bulunan kişiler, göz altı lekelerinin nedenleri arasında yer alan şeyleri yapmasalar da genetik olarak bu duruma yatkın halde dünyaya gelmişlerdir.

Göz Altı Lekeleri Nasıl Önlenir?

Göz altı lekelerini önlemek için, yaz – kış ayrımı gözetmeksizin, içeriğinde K vitamini bulunan, koruma faktörü yüksek güneş koruyucular kullanmanız önerilmektedir. Bunun yanında, uykusuz kalmamaya, sürekli olarak güneş gözlüğü kullanmaya da özen göstermelisiniz. Gözlerinizi kısmamalı; eğer böyle bir probleminiz varsa hemen bir göz doktoruna danışmalısınız. Unutmayın, göz altı lekelerinin oluşması kolay, giderilmesi de bir o kadar zordur. Ve hassas olan göz altı bölgesine her uygulamanın olumlu sonuç vermeyeceğini de unutmamalısınız. İşte bu nedenle göz altı lekelerini önlemeye yönelik, elinizden gelen her şeyi yapmanızı öneriyoruz.

Göz Altı Lekeleri Nasıl Geçer?

Biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi göz altı lekelerinin geçirilmesi çok da kolay bir şey değildir. Genellikle makyaj sırasında göz altı kapatıcıları, ve aydınlatıcılar kullanılarak göz altı lekelerinin geçirilmesi olmasa da kapatılması sağlanır. Buna ek olarak yapılabilecek bir diğer şey de, göz altı için özel olarak hazırlanmış olan cilt bakım ürünlerini kullanmak; ve bu sırada, parmak uçları ile göz altı bölgesine vurarak kan dolaşımını hızlandırmaktır. Bunun haricinde tıbbi yöntemlerden, ve estetikten yararlanmayı düşünüyorsanız, mutlaka alanında uzman birinden destek almanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası