Göz Altı Lekeleri İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Bu yazımızda sizlere göz altı lekeleri ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Göz altı lekeleri nedenleri, ve göz altı lekeleri nasıl giderilir şeklindeki soruların yanıtlarını yazımız içerisinde bulabilirsiniz. Dilerseniz göz altı lekeleri ile ilgili bilgilerin aktarımını gerçekleştirmek için daha fazla zaman kaybetmeyelim, ve ilk olarak göz altı lekeleri nedenlerini, sonrasında da göz altı lekeleri nasıl giderilir sorusunun yanıtını öğrenelim:

Göz altı lekeleri kendilerini göz altı morlukları, ya da göz altında meydana gelen koyu renk olarak belli edebilirler. Göz altı lekelerinin birbirinden farklı iki çeşidi bulunduğunu da belirtmemiz gerekmektedir. Bu çeşitlerden ilki genetiktir. Genetik olarak meydana gelen göz altı lekelerinde kan dolaşımının yavaş olmasından söz edilmektedir, ve yavaş olan kan dolaşımı dolayısı ile göz altlarında, demirin taşınmasını olanaklı hale getiren bir pigmentin birikmesi durumu söz konusudur. Göz altı lekeleri genetik değilse cilt renginin koyu olması ile alakalıdır, ve bu durumda göz altında biriken melaninin yoğunluğundan söz edilmektedir. Peki ya göz altı lekeleri nedenleri?
Göz altı lekeleri nedenleri arasındaki en önemli unsurun uykusuzluk olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Kan dolaşımının azalmasına neden olan uykusuzluk, aynı zamanda ödem artışına da neden olduğundan dolayı göz altı lekelerine neden olmaktadır. Göz altı lekeleri nedenleri arasında güneşin de önemli bir faktör olduğunun belirtilmesi gerekmektedir.
Göz altı lekeleri nasıl giderilir? Her şeyin öncesinde uykusuz kalınmaması gerekmektedir. Güneşten korunmanın da bu anlamda önemli olduğunu belirtmeliyiz. Güneş koruyucu krem kullanımı; ve güneş gözlüğü kullanımı sayesinde, göz altı lekeleri nasıl giderilir sorusunun yanıtlarına ulaşılabilmektedir. Göz altı lekeleri nasıl giderilir sorusunun yanıtları arasına K vitamini kullanımının da eklenmesi gerektiği unutulmamalıdır, piyasada, içeriğinde K vitamini bulunan pek çok krem bulunmaktadır; ve bunların kullanımının gerçekleştirilebileceğini belirtmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası