Genital Estetik Hakkında Bilgiler

Günümüzde estetik operasyonların ne denli yaygın olduğunu bilmeyen yoktur. Ancak estetiğin genellikle yüze, ya da göğüs bölgesine yapıldığı gibi yanlış bir inanış da bulunmaktadır. Pek çok kişi dillendirmek istemez; ancak genital estetik yaptıran kişi sayısı oldukça fazladır. Bu yazımızda sizlere, genital estetik nasıl yapılır, genital estetik ne zaman yapılır… gibi soruların yanıtlarından söz edeceğiz.

Genital Estetik Ne Zaman Yapılır?

Yapmış olduğu doğum sayısı fazla olan kadınlarda, genital bölgenin genişlemesi sonucu genital estetik yaptırılması oldukça yaygın şekilde karşılaşılan bir durumdur. Bu durumun nedeni genellikle, kadının eşi ile yaşadığı birlikteliğin kolay olması, dolayısı ile yaşanan birliktelikten keyif alınmamasıdır. Söz konusu geniş olan bölge, kadının eşinden uzaklaşmasını; ve hatta, kendine olan güveni kaybetmesini dahi gündeme getirebilmektedir.

Kadın çok sayıda doğum yapmış olmasa dahi, doğum sırasında bölgenin yapısında görülen değişimler, genital estetiğe gerek duyulmasına neden olabilir. Tüm bunların yanında, idrar kaçırmanın genital bölge problemleri ile alakalı olabilmesi, ya da kişinin, söz konusu bölgeyi görünüm olarak beğenmemesi, dudakları büyük bulması, ya da renk ile alakalı kaygılar yaşaması gibi durumlarda da genital estetik uygulanabilmektedir.

Görmüş olduğunuz üzere, genital estetik çok farklı nedenlerle yapılabilmektedir; ve bundan dolayı da kişiye göre uygulanabilmesi söz konusu olmaktadır. Çünkü farklı şekillerde uygulamalar, farklı nedenlerden dolayı gerçekleştirilmektedir. Peki genel olarak genital estetik nasıl yapılır?

Genital Estetik Nasıl Yapılır?

Uygulama önceleri cerrahi yöntem ile gerçekleştiriliyordu, ve söz konusu yöntemde kadına anestezi uygulanıyordu. Genişleyen doku kesilip alınarak sıkılaştırılıyor; ve bu esnada, bölgedeki kas dokusu da sıkılaştırılarak sıkılaştırılan bölge yerine yerleştirilerek operasyon sonuçlandırılıyordu. Ve bu yöntemin sonrasında kadının iyileşmek için 6 hafta kadar beklemesi gerekiyordu. Ve, belli bir zaman sonra eski problem yeniden gündeme geliyordu… Yani cerrahi genital estetik, çok da istenilen sonucu vermiyordu…

Artık genital estetikte genel olarak cerrahi yöntem uygulanmıyor. Doktorun muayenehanesinde, ortalama yarım saatte, radyofrekans akım yöntemi olan Viveve tedavisi uygulanıyor. Bu yöntem, geniş olan bölgenin sıkılaştırılmasını olanaklı hale getiriyor. Viveve tedavisinde kadın ağrı hissetmez iken, iyileşme süresi sadece bir hafta olup, söz konusu bölge, cerrahi yönteme göre sonraki zamanda yeniden eski haline gelmiyor, aksine bölge zamanla kendini daha da çok toparlıyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası