Farklı Cilt Tiplerine Göre Bitkisel Cilt Bakımı Önerileri

Farklı Cilt Tiplerine Göre Bitkisel Cilt Bakımı Önerileri

Bu yazımızda sizlere bitkisel cilt bakımı ile ilgili bilgilerden söz ederek, bitkisel cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan bitkisel cilt bakımı önerilerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de bitkisel cilt bakımı yapmak istiyor; ancak bitkisel cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını kendiniz, ve cilt tipiniz için merak ediyorsanız, hiç zaman kaybetmeden, bitkisel cilt bakımı önerilerini aktarmaya başlayalım:

Hassas cilt tipine sahipsiniz, ve bitkisel cilt bakımı yapmak istiyorsanız, bir çay kaşığı yulaf unu, bir çay kaşığı gliserin, ve bir çay kaşığı balı güzelce karıştırarak cildinize uygulayın. Daha sonra ise, hazırlamış; ve cildinize uygulamış olduğunuz bu bitkisel cilt bakım kremini cildinizde yirmi dakika kadar bekşetin; sonrasında ise ılık su ile durulayın.

Karma cilt tipinde iseniz, ve bitkisel cilt bakımı nasıl yapılır diyorsanız, bir tatlı kaşığı polen tozu, bir çorba kaşığı susam yağı, ve bir çorba kaşığı havuç suyunu karıştırarak cildinize, elde ettiğiniz bu karışımı uygulayın. Yirmi dakika bu şekilde beklemenizin sonrasında ise cildinizi güzelce yıkayın.

Yağlı cilt tipine sahip olanlar için, bitkisel cilt bakımı önerilerimiz şu şekildedir: Bir buz kalıbının içerisine maden suyu konulur; yarım limonun suyu da bu maden suyunun içerisine karıştırılır. Elde edilen karışım dondurulur; ve sonrasında, makyaj öncesi cilde sürülerek dolaştırılır. Bu işlem sayesinde hem yağlı ciltlerin sarkması önlenir; hem de gözeneklerin tıkanması gibi bir durum oluşmamış olur.

Kuru cilt tipi için bitkisel cilt bakımı yapmak oldukça kolaydır. Bir buz kalıbının içerisine süt doldurulur, ve dondurulur. Ardından, bu buz kalıbının her gün cilde sürülerek uygulanması gerekmektedir.

Son olarak, yaşlanmış ciltler için bitkisel cilt bakımı önerilerine baktığımızda, yirmi damla limon suyu, bir tatlı kaşığı tatlı badem yağı, bir yumurta sarısı, ve bir çorba kaşığı öğütülmüş badem ununun karıştırılarak cilde uygulanması; ve yirmi dakika beklemenin sonrasında ise cildin ılık su ile yıkanması gerektiğini görüyoruz.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.