Evde Sivilce Nasıl Geçer? Evde Cilt Onarıcı Maske Yapımı

Bu yazımızda sizlere ilk olarak evde sivilce nasıl geçer sorusunun yanıtını vereceğiz. Bu sayede evde sivilce kremi yapımı, evde sivilce için maske hazırlanışını öğrenmiş olacaksınız. Evde sivilce nasıl geçer sorusunun yanıtı olan evde sivilce kremi yapımını; evde sivilce için maske hazırlamayı öğrendikten sonra ise, evde cilt bakımı yapmak için, cildinizi onarabileceğiniz bir maske tarifini daha sizlere aktaracağız. O halde hiç zaman kaybetmeden, öncelikli olarak evde sivilce kremi yapımı için gerekli malzemeleri öğrenelim:

Bir çorba kaşığı lanolin
Bir çorba kaşığı gliserin
Bir çorba kaşığı hintyağı
Evde sivilce için maske hazırlayacak olanlar, bu malzemeleri hazırladıktan sonra, evde sivilce kremi yapımı için, bir tencerenin içerisinde su kaynatmalı, ve bu suyun içerisine bir kap yerleştirmelidirler. Kabın içerisine, kaynayan suyun kesinlikle girmemesi gerektiği unutulmamalıdır. Malzemelerin tamamı kap içerisinde karıştırıldıktan sonra soğumaya bırakılmalı, ardından da bir kavanoz içerisine yerleştirilerek, evde sivilce nasıl geçer sorusu sorulduğunda kullanılmak üzere saklanmalıdır.
Evde cilt bakımı nasıl yapılır diyen kişiler, cilt onarıcı maske hazırlamak için şu malzemelere gereksinim duymaktadırlar:
İki çorba kaşığı limon suyu
Yarım tatlı kaşığı deniz tuzu
Bir fincan zeytinyağı
Bir tane yumurta
Evde cilt bakımı nasıl yapılır diyenler, evde cilt bakımı yapmak; ve cilt onarıcı uygulama gerçekleştirmek için, yarım fincan zeytinyağı, yumurta, deniz tuzu, ve limon suyunu bir yerde çok iyi bir şekilde çırpmalı, kıvamın koyu bir hal almasının ardından karışımın içerisine diğer kalan zeytinyağını da ilave etmelidirler. Yeniden karıştırılması gereken cilt onarıcı maskenin, sonrasında buzdolabına alınarak soğutulması gerekmektedir. Bunun sonrasında, cilt onarıcı maske cilde uyglandıktan sonra yarım saat beklenmesi, sonrasında da cildin temizlenmesi gerektiği bilinmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası