Evde Nemlendirici Krem Yapmak Ve Evde Nemlendirici Krem Hazırlama

Bu yazımızda sizlere, evde nemlendirici krem yapımı ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de evde nemlendirici krem yapmak istiyorsanız, evde nemlendirici krem hazırlama ile ilgili bilgi sahibi olmanız gerektiğini belirtmeliyiz. Eğer evde nemlendirici krem yapmak istiyorsanız, evde nemlendirici krem yapımı, ve evde nemlendirici krem hazırlama ile ilgili bilgilerimizi sizlere hemen aktarmaya başlayalım:

Evde nemlendirici krem yapmak için gerekli malzemeler:
Sekiz yemek kaşığı su
Bir çay kaşığı güvercin otu
Yarım çay kaşığı boraks
Bir buçuk çay kaşığı gliserin
Bir çay kaşığı lanolin
Bir kaç damla yasemin yağı
İki yemek kaşığı badem yağı
İki yemek kaşığı emülsiyon balmumu
Evde nemlendirici krem hazırlama amaçlı gerekli olan malzemelerin bu şekilde temin edilmesinin sonrasında, evde nemlendirici krem yapmak, ve evde nemlendirici krem yapımı için uygulanması gereken adımlara sırası ile göz atalım: İlk olarak, lanolin, badem yağı; ve balmumunun karıştırılması gerekmektedir. Daha sonra, içerisinde bu malzemelerin bulunmakta olduğu kap, içine su girmeyecek şekilde, içerisinde su bulunan başka bir kap içerisine yerleştirilir, ve hem balmumu, hem de lanolinin badem yağı ile birlikte b sıcak kap içerisinde erimesi sağlanır. Farklı bir kabın içerisine ise su konulmalı, gliserin, ve boraks ilave edilmelidir. Daha sonra bu kabın ocak üzerine alınıp, boraksın tamamen erimesi süresince ısıtılması gerekmektedir. Daha sonra ocağın üzerinden alınan bu kaba, güvercin otu ilave edilerek iyi bir şekilde karışması sağlanmalıdır. Daha sonra, elde edilen karışımın, su bulunan kap içerisinde erimiş olan yağ karışımına yavaş bir şekilde eklenmesi, ve sürekli karıştırılması gerekmektedir. Amaç, malzemelerin tamamının soğumasını sağlamaktır. Soğumanın gerçekleşmesinin sonrasında yasemin yağının ilave edildiği malzemeleri bir sefer daha karıştırmanız, sonrasında da saklamak için dolaba yerleştirmeniz önerilmektedir.
Evde nemlendirici yapmak için kullandığınız bu uygulamayı, cildiniz normal, ya da yağlı ise gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Burada, yasemin yağının, evde nemlendirici yapımı sırasında elde edilen karışımın güzel kokması adına kullanıldığını, parfüm kokusu içerdiğini de belirtmemiz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası