Evde Kuru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? 20’li Yaşlarda Cilt Bakımı

Bu yazımızda sizlere 20’li yaşlarda cilt bakımı ile ilgili bilgiler arasında yer alan kuru cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını vermeye çalışacağız. Evde kuru cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını, 20’li yaşlarda cilt bakımı ile ilgili vereceğimiz bilgiler içerisinde bulabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. O halde zaman kaybetmeden, 20’li yaşlarda cilt bakımını anlatmaya başlayalım, ve soralım: kuru cilt bakımı nasıl yapılır? Evde kuru cilt bakımı nasıl yapılır?

20’li yaşlarda cilt bakımı yapacak olanlar, ve kuru cilt bakımı nasıl yapılır diye soranlar, her şeyden önce, güneş koruyucu özelliği bulunmayan bir krem kullanımı gerçekleştirmeden dışarı çıkmamalıdırlar. Bunun yanında, kireçli su kullanımını cilt bakımı sırasında kullanmamalıdırlar. Rüzgar; ve soğuk hava da, kuru cilt tipine düşmandır; bunu da kesinlikle unutmamalıdırlar. Düzenli egzersiz, ve dengeli beslenmenin de 20’li yaşlarda cilt bakımı için önem taşıdığını bilmelidirler. Sigaradan, ve alkolden uzak durulmasının gerekliliği yanında, uyku düzeninin de belirli olması gerektiğini kesinlikle unutmamalıdırlar.
Evde kuru cilt bakımı nasıl yapılır? Her şeyin öncesinde cilt temizliğinde, içeriğinde alkol bulunan losyonların kullanılmaması gerektiğine dikkat edilmelidir. Temizleyici losyonun yatıştırıcı, ve nemlendirici özellikte olması yeterli olacaktır. Bu özellikleri barındıran bir temizleyici losyon ile cilt sabah saatlerinde bir kere temizlenir. Temizleme işlemi sonrasında kuru cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan, yine alkol içermeyen bir tonik ile cildin gözeneklerinin açılması gerekmektedir. Bunun sonrasında ise cilde, içerisinde güneşten koruma özelliği de bulunan bir nemlendiricinin uygulanması gerekmektedir. Burada belirtilmesi gereken bir nokta bulunduğu da unutulmamalıdır ki, göz çevresinin, göz çevresine uygun bir nemlendirici ile nemlendirilmesi gerekmektedir. Kuru cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan her nemlendiricinin göz çevresine uygulanmayacağı bilinmeli, göz çevresi nemlendiricisinin ayrı olduğu akıldan çıkartılmamalıdır.
20’li yaşlarda cilt bakımı, evde kuru cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtı olarak akşam saatlerine göre verildiğinde ise, öncelikli olarak bir makyaj temizleyici kullanılarak makyajın temizlenmesi gerektiği bilinmelidir. Sonrasında ise, hem yüz, hem de boyun, bir temizleyici krem yardımı ile temizlenmeli, ardından da cilt ılık su ile durulanmalıdır. Sabah kullanmış olduğunuz nemlendiriciyi akşam da kullanabilirsiniz. Ancak, güneş koruma özelliğine sahip olan nemlendirici fiyatlarının yüksek olduğunu düşünüyorsanız, akşam kullanacağınız nemlendiriciyi güneş koruma özelliği bulunmayan nemlendiriciler arasından da seçebileceğinizi belirtmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası