Evde Kuru Cilt Bakımı İçin Evde Gece Kremi Nasıl Yapılır?

evde gece kremi nasıl yapılırBu yazımızda sizlere evde kuru cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan evde gece kremi kullanımı ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Evde gece kremi nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan evde gece kremi yapımı ile ilgili bilgileri yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Dilerseniz, evde kuru cilt bakımı nasıl yapılır diyenler için, evde gece kremi yapımı ile ilgili bilgilere birlikte göz atmaya başlayalım:

Evde gece kremi nasıl yapılır diyenler için, evde gece kremi yapımında gerekli malzemeleri şu şekilde açıklayabiliriz:
Sekiz damla lavanta yağı
Otuz Mililitre gül suyu
Yirmi gram lanolin
Üç gram kakao yağı
Üç gram balmumu
Elli mililitre yer fıstığı yağı
Evde kuru cilt bakımı nasıl yapılır diyenler, evde gece kremi nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan evde gece kremi yapımı için bu malzemeleri şu şekilde kulanmalıdırlar: İlk olarak lanolin, kakao yağı, yer fıstığı yağı ve balmumunun, altmış derecede ısıtılması gerekmektedir. Farklı bir kap içerisine alınan gül suyunun da altmış derecede ısıtılması gerekmektedir. Ardından, aynı derecede ısınmış olan gül suyu, ve yağ karışımının birbirine eklenerek güzelce karıştırılması gerekmektedir. Ateş üzerinde bir kere daha altmış derecede ısıtılarak tahta kaşık ile karıştırılan evde gece kremi yapımında sonraki aşama ateş üzerinden alınması gereken malzemelerin içerisine lavanta yağının ilave edilmesi, ve bir sefer daha karıştırılmasıdır. Karıştırma işleminin soğuma zamanına kadar devam etmesi gerekmektedir. Sonrasında ise, bir saat kadar, malzemelerin ağzı açık şekilde beklenmelidir. Belirtilen sürenin dolmasının sonrasında buzdolabında saklanması olanaklı olabilmektedir.
Evde gece kremi nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan evde cilt bakımı yapımı bu şekilde gerçekleştirildikten sonra, evde kuru cilt bakımı nasıl yapılır diyenlerin bu uygulamayı, gece uyumadan önce ciltlerine gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Cildi dinlendiren bir özellik gösterdiğini; ve evde kuru cilt bakımına katkı sağladığını belirtmemiz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası