Evde Güneş Yanığı Tedavisi Ve Güneş Koruyucu Losyon Önerileri

Bu yazımızda sizlere, evde güneş yanığı tedavisi için bir formül önerisinde bulunarak, güneş yanıklarına evde çözüm önerilerinden söz edip, sonrasında da güneş koruyucu losyon önerilerinde bulunacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. O halde zaman kaybetmeden, evde güneş yanığı tedavisi için, güneş yanıklarına evde çözüm önerileri arasında yer alan formülün malzemelerini verelim; ve bilgilerimizi aktarmaya başlayalım:

Bir tatlı kaşığı bal
Yarım tatlı kaşığı güvercin ağacı hülasası
Bir tane yumurtanın beyazı
Güneş yanıklarına evde çözüm için, evde güneş yanığı tedavisi adına önerilen bu malzemeleri şu şekilde kullanmanız gerekmektedir: Yumurtanın beyazı, güvercin ağacı hülasası; ve balı karıştırıp krem kıvamına getirerek, evde güneş yanığı tedavisi için problemli bölgeye uygulamanız gerekmektedir.
Güneş koruyucu losyon için gerekli malzemeleri şu şekilde listeleyebilir, ve kendimizi güneşin zararlı etkilerinden koruyabiliriz:
Yarım tatlı kaşığı gliserin
Yarım tatlı kaşığı gül suyu
Bir tane salatalık
Güneş koruyucu losyon uygulamasını gerçekleştirmek için yapmanız gereken, öncelikli olarak salatalığın suyunu çıkartmaktır. Sonrasında, gliserin, ve gül suyu ile karıştırmalı; güneşe maruz kalacak olan cildinize, ortalama yarım saat önce, hazırlanmış olan güneş koruyucu losyon uygulanmalıdır.
Güneş koruyucu losyon olarak uygulanması önerilen bir diğer formül için gerekli malzemeleri de şu şekilde sıralamamız gerekir:
Çeyrek fincan lanolin
Çeyrek fincan susam yağı
Fir fincanın çeyrek eksiği kadar su
Güneş koruyucu losyonun uygulanması bu malzemeler ile şu şekilde gerçekleştirilmektedir: Bir tencerenin içerisinde su kaynatılarak, içerisine başka bir kap yerleştirilmeli, ve bu kabın içerisine su girmesi önlenmelidir. Sonrasında, ikinci kabın içerisine lanolin konulur; ve lanolinin eritilmesi sağlanır. Sonrasında eriyen lanolinin içerisine su, ve susam yağı da ilave edilerek karıştırılmalıdır.
Evde güneş yanığı tedavisi, ve güneş yanıklarına evde çözüm yöntemlerinin yanında, güneş koruyucu losyon önerisinde de bulunmamızın sonrasında bronzlaştırıcı losyon önerisinde bulunmak istiyoruz. Bunun için kullanmanız gereken malzemeler şu şekildedir:
On damla tentürdiyot
Bir tane limon suyu
Bir fincan zeytinyağı
Bronzlaştırıcı losyon bu malzemelerle şu şekilde uygulanmaktadır: Tentürdiyot, limon suyu, ve zeytinyağı birbirine karıştırılır; ve sonrasında kullanıma hazır hale gelir, ancak her kullanım öncesinde güzelce çalkalanması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası