Evde Gece Kremi Nasıl Yapılır? Gece Kreminin Faydaları

Bu yazımızda sizlere gece kremi ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız. Gece kreminin faydaları hakkında bilgi sahibi olmanız halinde, neden gece kremi kullanmanız gerektiğini daha net anlayacaksınız. Bunun yanında, gece kremi yapımı ile ilgili bilgi sahibi olmanızı da olanaklı hale getireceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. O halde, öncelikle gece kremi hakkında bilgilerimizi aktarmaya gece kreminin faydaları ile başlayalım, sonrasında da gece kremi yapımını sizlere anlatalım:

Cilt bakımında sadece gündüz kreminden değil, aynı zamanda gece kreminden de faydalanmanız gerekmektedir. Gece kreminin faydaları sayesinde, genç kalmanın sırlarından daha uzun bir süre faydalanmanız olanaklı hale gelmektedir. Bu nedenle, gece kremini de gündüz kremi kullanımı ile birlikte kullanmayı sürdürmeniz gerekmektedir. Gece kreminin faydaları arasında, pürüzsüz cilt, kırışıksız bir cilt, ve de daha canlı bir cilde sahip olma olanağının daha yüksek olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.
Gece kreminin faydaları, geceleri cilt hücrelerinin yenilenmesi dolayısı ile sık gündeme gelmektedir. Gündüz saatlerinde derimiz, UltraViyole ışınların zararlı etkilerine maruz kalmakta, ve bu zararlı etkiler de gece temizlenmekte, cilt tabakasının üst hücreleri yenilenmektedir. Bu nedenle, gece kreminin faydalarının tam da bu esnada devreye girdiğini söylemek mümkündür.
Gece kreminin faydalarından bir diğeri de, gecelerin ciltte gerçekleşen kan dolaşımının daha hızlı olması ile alakalı. Gündüz saatlerinden daha yoğun bir şekilde gerçekleşen kan dolaşımı, gece kreminin faydalarının devreye girmesini daha kolay hale getirmektedir. Gece kreminin faydalarından yararlanmak adına da elbette, cilt tipinize uygun bir gece kremi kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız.
Gece kreminin faydalarından yararlanmak için bir diğer bilginin de, gece kreminin doğal olması ile etkili olacağını unutmamanız gerekmektedir. Bunu şu şekilde düşünebilirsiniz: gece kremi kimyasal içerikli maddelerle hazırlanırsa mı daha etkili olur; yoksa doğal içerikli bitkilerle hazırlanırsa mı daha etkili olur? İşte tam bu noktada, sizlere bir gece kremi yapımı önereceğiz. Evde gece kremi nasıl yapılır diyenler için, evde gece kremi nasıl yapılır sorusu öncesinde, gece kremi yapımı için gereken malzemelere bakalım:
Gece kremi yapımı için gerekli malzemeler:
Yarım kaşık bal
Üç kaşık badem yağı
Üç kaşık lanolin
İki kaşık kakao yağı
İki kaşık gül suyu
Gece kremi yapımı için gerekli malzemeleri bu şekilde aktarmamızın sonrasında, evde gece kremi nasıl yapılır sorusunun yanıtını sizlere aktaracağız:
Gece kremi yapımı için bir tencerede su kaynatmalı; ve daha sonra bu kaynamakta olan suyun içerisine cam bir kavanoz yerleştirmelisiniz. Bu cam kavanozun içerisine badem yağını, lanolini, ve kakao yağını koyarak eritmelisiniz. Daha sonra ise, erimiş olan bu yağları kaynamakta olan suyun içinden almalı, ve kavanozun içerisine gül suyu ile balı ilave ederek çırpmalısınız. Gece kremi yapımınız tamamlanmış demektir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası