Evde Derinlemesine Cilt Temizliği İçin Farklı Formüller

Bu yazımızda sizlere, evde cilt temizliği nasıl yapılır sorusunun yanıtlarından söz etmeye çalışacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Evde yapılan cilt temizliği ile de evde derinlemesine cilt temizliğinin gerçekleştirilebileceğini unutmamak gerekmektedir. Peki o halde evde cilt temizliği nasıl yapılır? İşte size evde yapılan cilt temizliği için, evde derinlemesine cilt temizliği önerilerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir.

Evde yapılan cilt temizliği için gerekli ilk malzemeleri şu şekilde aktarabiliriz:
Otuz gram gliserin
Otuz gram lanolin
120 gram tatlı badem yağı
Bu malzemelerle evde cilt temizliği nasıl yapılır sorusunun yanıtına gelecek olursak: Öncelikle malzemelerin tamamını bir kap içerisine koymanız gerekmektedir. Sonrasında bu kabı, içerisinde kaynar su bulunan bir başka kap içerisine yerleştirmeli, fakat malzemelerin içerisine su girmemesine dikkat etmelisiniz. Daha sonra ise su içerisinde bulunan kabın içerisindeki malzemeleri, su soğuyana kadar karıştırmanız gerekmektedir. Ardından, evde derinlemesine cilt temizliği için, hazırlamış olduğunuz bu formülü uygulayabilirsiniz…
Kuru cilt tipine sahip olanların, evde yapılan cilt temizliği için gerek duyacakları malzemeler ise şu şekildedir:
120 gram güvercin ağacı hülasası
120 gram magnezyum oksit
75 gram gliserin
Bu malzemelerle evde cilt temizliği nasıl yapılır sorusunun yanıtına bakmak istersek: yapmanız gereken tek şeyin, malzemelerin hepsini birbirine karıştırmanın sonrasında bir şişe içerisine yerleştirilmesi olduğunu görürüz. Sonrasında şişeyi çalkalayarak, evde derinlemesine cilt temizliğini rahat bir şekilde kuru cilt tipi gerçekleştirebilmektedir.
Yağlı cilt temizliği için, evde yapılan cilt temizliği için gerekli malzemeleri alalım:
60 gram su
75 gram gliserin
120 gram kolonya
30 gram kafuru ruhu
Bu malzemelerle evde cilt temizliği nasıl yapılır diyen yağlı cilt tipine sahip kişilere gerekli bilgileri vermek istersek: malzemelerin tamamını karıştırmalarını, her seferinde kullanım öncesi çalkalamalarını belirtmemiz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası