Evde Cilt Sıkılaştırma İçin Önerilen Farklı Uygulamalar

Bu yazımızda sizlere, evde cilt sıkılaştırma ile ilgili bilgilerden söz etmeye çalışacağız. Evde cilt sıkılaştırıcı maske uygulaması gerçekleştirmek istemeniz halinde, evde cilt sıkılaştırma amaçlı olarak önerilmiş olan; ve sizlere aktaracağımız, evde cilt bakımı yöntemlerini kullanabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de, evde cilt sıkılaştırma isteği içerisinde iseniz, evde cilt sıkılaştırıcı maske uygulamalarının nasıl yapıldığına birlikte göz atalım:

Yağlı ciltler için evde cilt sıkılaştırıcı maske malzemeleri:
İki yemek kaşığı alkol
Sekiz yemek kaşığı güvercin otu
Yarım çay kaşığı nane esansı
Dört yemek kaşığı limon suyu
Evde cilt sıkılaştırıcı maske olarak, özellikle yağlı ciltlerin gerçekleştirmesi önerilen bu maskede, tüm malzemelerin bir cam kap içerisine konulması, ve 24 saat boyunca hava almasının önlenmesi sağlanmalıdır. Sonrasında ise süzülen malzemelerin tamamı yeniden hava geçirmeyen bir cam kap içerisine konulmalı; düzenli kullanım gerçekleştirilmelidir.
Evde cilt sıkılaştırma için uygulanacak evde cilt sıkılaştırıcı maske önerilerinden bir diğerinin ise malzemelerini şu şekilde aktarabiliriz:
Evde cilt sıkılaştırıcı maske için gerekli malzemeler:
Yarım fincan gül suyu
Çeyrek fincan alkol
Dört dal nane
Yarım limon suyu
Çeyrek portakal suyu
İki yemek kaşığı biberiye
Evde cilt sıkılaştırıcı maskenin nasıl yapıldığını ise şu şekilde özetleyebiliriz: Malzemelerin tamamını, hava .almayan cam bir şişe içerisine koymalı, ve sonrasında da bir hafta boyunca havaalmamasını sağlamak sureti ile zaman zaman çalkalamalısınız. Belirtilmiş olan sürenin sonunda ise, süzerek, düzenli kullanımını, evde cilt sıkılaştırma amaçlı olarak gerçekleştirmeniz önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası