Evde Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda, pek çok kadının sorduğu bir sorunun yanıtlarını vereceğiz: Evde cilt beyazlatma nasıl yapılır? Bu sorunun yanıtları arasında yer alan evde cilt beyazlatma yöntemlerini, ve buna yönelik evde cilt beyazlatma maskesi alternatiflerini yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Sizin de hem doğal, hem de ucuz şekilde hazırlanacak evde cilt beyazlatma maskesi tariflerine ihtiyacınız varsa, hemen bilgilerimizi sizlerle paylaşalım…

Evde Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır?

• Evde cilt beyazlatma yöntemlerinden ilki, limon suyu, ve zerdeçal ile hazırlanmaktadır. Bunun için, zerdeçal ile limon suyunu karıştırmalı, ve ardından yüzünüze sürerek yirmi dakika beklemesini sağlamalısınız. Daha sonra ılık su ile durulayacağınız yüzünüze, bu maskeyi iki günde bir uygularsanız, evde cilt beyazlatmaya yönelik etkiyi kısa zaman içerisinde görebilirsiniz.

• Evde cilt beyazlatma maskesi olarak un, ve domates suyu karışımını da kullanabilirsiniz. Domates suyunun içerisine karıştıracağınız unu, maske kıvamına geldiğinde yüzünüze uygulamalı, ve bu şekilde yirmi dakika bekleyip, yüzünüzü soğuk su ile durulamalısınız.

• Yulaf unu, domates suyu, ve kaymağı karıştırarak macun kıvamına getirin, ve elde ettiğiniz bu karışımı yüzünüze uygulayarak yirmi dakika bekleyin. Ardından yüzünüzü yıkamayı unutmayın.

• Elma sirkesi, yulaf unu, bal, badem yağı, yumurta, limon suyu, ve gül suyunu bir yerde karıştırıp, elde ettiğiniz bu karışımı cildinize uygulayın. Yarım saat beklemenin sonrasında cildinizi yıkayın.

• Evde cilt beyazlatmaya yönelik olarak patatesten de yardım alabilirsiniz. Büyük dilimlere bölmeniz gereken patatesi cildinize yerleştirip 15 dakika bekleyin, sonrasında ise yüzünüzü yıkayın. Etkiyi kısa zamanda görebilir, isterseniz bu uygulamayı her gün bile yapabilirsiniz.

• Özellikle göz altı morluklarınız var, ve açmak istiyorsanız, gün içerisinde en az 10 bardak su içmeniz gerektiğini belirtmeliyiz. Her konuda faydalı olan su, göz altı morluklarında da oldukça etkilidir.

• Önceden kurutmuş olduğunuz portakal kabuğunu rendeleyip süt, ve kaymak ile karıştırın. Sonrasında bu karışımı yüzünüze sürüp yirmi dakika bekleyin. Ardından yüzünüzü ılık su ile durulayın.

• Evde cilt beyazlatma yöntemlerinden bir diğeri de turp kullanmaktır. İsterseniz dilimlediğiniz turpu yüzünüze sürebilir, isterseniz turp suyunu yüzünüze bir pamuk yardımı ile uygulayarak yarım saat bekleyebilirsiniz. Ardından yüzünüzü durulamalısınız.

• Gece yatmadan önce bir tane salatalığı suyu, ve posası ayrı yerlere gelecek şekilde ayırın. İlk olarak salatalık posası ile cildinizi ovalayın; sonrasında da salatalık suyunu yüzünüze sürüp, sabaha kadar beklemesini sağlayın. Ardından yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası