Evde Cilt Bakımı Ve Evde Cilt Sıkılaştırma Formülleri

Evde Cilt Bakımı Ve Evde Cilt Sıkılaştırma Formülleri

Bu yazımızda sizlere, evde cilt bakımı için bazı formül önerilerinde bulunmaya çalışacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Evde cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtları arasında yer alan evde cilt bakımı önerileri için gerekli malzemeleri de vereceğiz; ve hem evde cilt bakımı, hem de evde cilt sıkılaştırma işlemini gerçekleştirmenizi olanaklı hale getirmeye çalışacağız. İlk önce, evde cilt sıkılaştırma için yapmanız gerekenleri anlatalım:

Evde cilt sıkılaştırma için gerekli malzemeler:

İki damla kafur esansı
Bir çay kaşığı bal
Bir yemek kaşığı domates suyu

Evde cilt sıkılaştırma işlemi için bu malzemelerin tamamının birbirine karıştırılması, ve karışımın cilde uygulanması gerekmektedir. Evde cilt sıkılaştırma işlemi için uygulanan bu formülün ciltte 15 dakika boyunca kalması, sonra da temizlenmesi gerekmektedir.
Evde cilt bakımı nasıl yapılır diyen, ve evde cilt bakımı yapmak isteyen kişiler için yağlı ciltlerin uygulaması gereken bir formülden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Evde cilt bakımı yapmak isteyenlerin kullanmaları gereken malzemeleri şu şekilde özetlemeliyiz:

Bir yemek kaşığı ayçiçeği yağı
Bir yemek kaşığı lanolin
Elli gram şeker
125 gram çilek

Evde cilt bakımı yapmak için bu malzemelerin temin edilmesinin sonrasında, artık bu malzemelerle evde cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun yanıtını yağlı ciltlere vermemiz gerekmektedir. Evde cilt bakımı yapmak için öncelikli olarak çilekleri; ve şekeri bir kap içerisine almanız, ve şeker eriyene kadar kaynatmanız gerekmektedir. Şekerin erimesinin sonrasında ocaktan almanız gereken karışımı soğuyuncaya kadar sürekli olarak karıştırmanız gerekmektedir. Başka bir yerde ise, kaynayan su içerisine, içine su girmeyecek şekilde bir kap yerleştirilir, ve kabın içerisinde ayçiçeği yağı ile birlikte lanolin eritilir. Daha sonra, eritilen yağlar, soğuyan şekerli çileğin içerisine karıştırılarak, hazırlanan karışım bir cam kavanoz içerisine konulur. Kullanılacağı zaman alınmak üzere buzdolabında saklanması gerekmektedir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.