Evde Cilt Bakımı İle Yüzü Gençleştiren Maske Önerisi

Evde Cilt Bakımı İle Yüzü Gençleştiren Maske Önerisi

Bu yazımızda sizlere, evde cilt bakımı yapabilmeniz için yüzü gençleştiren maskeler arasında yer alan bir yüzü gençleştiren maske önerisinde bulunacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Evde cilt bakımı yapmayı seven; ve yüzü gençleştiren maskeler için fazla masraf etmek istemeyen kişiler için, hiç zaman kaybetmeden yüzü gençleştiren maske içerisinde kullanılacak olan malzemeler ile ilgili bilgileri alalım:

Yüzü gençleştiren maske için gerekli malzemeler:

Üç yemek kaşığı yoğurt
İki yemek kaşığı mısır unu

Yüzü gençleştiren maskeler arasında yer alan yüzü gençleştiren maskeyi, evde cilt bakımı yaparak uygulayacak olan kişilerin, bu malzemeleri şu şekilde kullanmaları gerekmektedir:
İlk olarak bu malzemeleri bir kasenin içerisinde iyice karıştırarak macun kıvamına getirmeniz gerekmektedir. Sonrasında ise bir havluyu ısıtmalı, ve ardından da cildinize uygulayarak bir dakika boyunca beklemesini, bu sayede gözeneklerinizi açmasını beklemelisiniz. Bunun sonrasında ise dairesel, ve de nazik hareketlerle, hazırladığınız cildi gençleştiren maskeyi yüzünüze bir kaç dakika boyunca uygulamalısınız. Ardından da 15 dakika yüzünüzde kalması sağlanmalıdır. Belirtilen sürenin sonunda ılık su ile yüzünüzü durulamalı, ve ardından da nazik hareketlerle kurulamalısınız. Kurulama işlemi sırasında cildinize nazik davranmanız çok önemlidir.

Yorum Yapmak İstermisin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.