Evde Alerji Testi İçin Alerji Testi Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizler için evde alerji testi ile ilgili bilgiler vereceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Alerji testi nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını merak ediyor, ve evde alerji testi ile ilgili bilgi almak istiyorsanız yazımız içerisinden destek alabilirsiniz. Evde alerji testi yaparak, yediğiniz, içtiğiniz, ya da harici şekilde kullandığınız herhangi bir şeyin size zararının dokunup dokunmadığını rahatlıkla anlayabilir, kendinize de zarar vermemiş olursunuz…

Evde alerji testi için alerji testi nasıl yapılır?
Alerji testini yapacağınız şeyden yarım çay kaşığı almanız gerekmektedir. Örneğin bu şey, herhangi bir bitki olabilir. Mesela, papatyaya alerjinizin olup olmadığını merak ediyorsanız, alerji testi için yarım çay kaşığı papatya almanız; ve bu papatyanın üzerine de bir çay kaşığı kaynar su dökmeniz gerekmektedir. Sonrasında bu karışımın içerisinde bulunan suyun soğuması için bir müddet beklemeniz gerekmektedir.
Evde alerji testi için alerji testi nasıl yapılır sorusunun yanıtı olarak hazırlamış olduğumuz bitki su karışımlı hamuru kolun iç kısmına yerleştirmemiz, sonrasında da üzerini bir bandaj yardımı ile sarmamız gerekmektedir. Daha sonra bu alerji testinin, alerjik reaksiyon verip vermeyeceği beklenmelidir; kaşıntı, kızarıklık, şişme, ya da tahriş gibi bir etki yok ise de, 24 saatin sonunda karışımın koldan alınması gerekmektedir.
Alerji testi sonunda herhangi bir olumsuz tepki alırsanız, o bitkiyi bir daha kullanmamanız gerekmektedir. Göz çevresinde, alerji testi ile olumsuz tepki alınmasa dahi bitkilerin kullanımına dikkat edilmesi gerektiği de unutulmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Yandex.Metrica Gizlilik Politikası